به گزارش ایران پلاک - داج وایپر یک سوپراسپرت امریکایی است که نسل اول آن در سال ۱۹۹۲ توسط شرکت داج معرفی شد. از همان ابتدا ویژگی بارز وایپر که به خاطر آن شهرت زیادی پیدا کرد موتور غول پیکر ۱۰ سیلندر آن بود که ۸.۰ لیتر حجم داشت! البته این موتور بر خلاف حجم زیادی که داشت تنها ۴۰۰ اسب بخار تولید می کرد! طراحی وایپر شبیه رودسترهای کلاسیک است که کاپوت دراز و کشیده ای دارند.
نس دوم وایپر در سال ۱۹۹۵ معرفی شد که طراحی زیباتری داشت و قدرت موتور ۸.۰ لیتری آن به ۴۵۰ اسب بخار افزایش یافت. گشتاور تولیدی این موتور ۶۶۴ نیوتن متر بود و مجهز به یک گیربکس ۶ دنده دستی با ضرایب سبک بود. وزن وایپر GTS حدود ۱.۶ تن بود.
آئودی R۸ یک سوپراسپرت آلمانی است که نسل اول آن با موتور ۴.۲ لیتری در سال ۲۰۰۶ معرفی شد. در سال ۲۰۰۹ آئودی یک موتور ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری روی R۸ نصب کرد که ۵۲۵ اسب بخار قدرت داشت و نسبت به مدل ۴.۲ لیتری خیلی سریعتر بود. بعدها نسخه های قویتری از این موتور با قدرت های ۵۵۰ و ۵۶۰ اسب بخار نیز عرضه شد. مدلی که در این فیلم می بینید R۸ V۱۰ Plus مدل ۲۰۱۴ است که ۵۵۰ اسب بخار قدرت و حدود ۱.۶۵ تن وزن دارد.
در این تست شتاب رولینگ (استارت در حال حرکت) شاهد رقابت دو خودروی ۱۰ سیلندر هستیم که مهندسی کاملا متفاوتی دارند. وایپر با اتکا به حجم موتور بالا و دور موتور پایین، گشتاور بالا و قدرت متوسطی (۴۵۰ اسب بخار) تولید می کند و حدود ۵۰ کیلوگرم سبکتر از آئودی است. آئودی با حجم و گشتاور کمتر ولی با دور موتور بالاتر و تنفس بهتر قدرت بیشتری تولید می کند. آیا حجم بیشتر وایپر می تواند به دور موتور بالاتر R۸ غلبه کند؟ برای یافتن جواب این سوال دوئل ۱۰ سیلندرها را با هم می بینیم!

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک