به گزارش ایران پلاک - مدیر عامل شرکت اوپل اعلام کرد که اولین مدل تمام الکتریکی این خودروساز در سال ۲۰۲۰ وارد خیابان های اروپا می شود و تولید آن یک سال زودتر در کارخانه زاراگوزا در اسپانیا آغاز می شود.
او همچنین تولید نسل بعدی اوپل کورسا (با موتور بنزینی) در سال ۲۰۱۹ در همین کارخانه را تایید کرد.
کورسای الکتریکی اولین نمونه از یک طیف کامل محصولات اوپل شامل ۴ خودروی الکتریکی خواهد بود زیرا این خودروساز قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ نسخه های الکتریکی از تمام مدل های خود را به بازار عرضه کند. تولید یکی از ۳ خودروی الکتریکی دیگر قبلا در نوامبر سال ۲۰۱۷ با نام گرندلند X PHEV اعلام شد.
مدیرعامل اوپل گفت:
« این یک پیشرفت مهم برای کارخانه زاراگوزا محسوب می شود و شروع عصر جدیدی را رقم می زند. این کارخانه همچنان نقش مهمی در فعالیت های صنعتی گروه پژو-سیتروئن ایفا می کند. »
بعد از اینکه پژو-سیتروئن شرکت اوپل را خرید، به نظر می رسد دوباره امید و آرزو به این شرکت بازگشته است. شرکت اوپل با هدایت و راهنمایی پژو-سیتروئن برنامه استراتژیک PACE را اعلام کرد که درباره بازگشت اوپل به مسیر سودآوری تا سال ۲۰۲۰ و تولید نسخه های الکتریکی از محصولات خود است.
شرکت پژو-سیتروئن اعلام کرد که برای تولید طیف جدید خودروهای تفریحی خود (که در چند روز آینده معرفی می شوند) از پلتفرم مشترک با اوپل استفاده می کند.
طبق گفته پژو-سیتروئن برای تولید این خودروهای تفریحی جدید که LAV نامیده می شوند از یک پلتفرم نوآورانه استفاده خواهد شد که بر پایه پلتفرم EMP۲ شکل می گیرد که هم اکنون در مدل های ۳۰۸، ۴۰۸، ۳۰۰۸، ۵۰۰۸ و سیتروئن C۴ پیکاسو، اسپیس تورر و C۵ ایرکراس کاربرد دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک