به گزارش ایران پلاک - پژو ۲۰۶ CC رسما در سپتامبر سال ۲۰۰۰ در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد. دو حرف CC مخفف Coupe Cabriolet هستند. این خودرو بر اساس مدل مفهومی Twenty-Heart ساخته شد که دو سال قبل از آن در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته شده بود. ۲۰۶ CC مجهز به سقف برقی تاشونده از نوع سیستم جورجز پائولین بود که اولین بار در پژو ۴۰۲ اکلیپس کوپه مدل ۱۹۳۵ دیده شد.
این خودرو درفرانسه توسط شرکت Heuliez تولید شد و در اوایل سال ۲۰۰۸ تولید آن متوقف شد و از آن زمان به بعد ۲۰۷ CC جایگزین آن شد. در مجموع ۳۷۰.۸۷۶ دستگاه از آن تولید شد و موتورهای ۱.۶ و ۲.۰ لیتری بنزینی و ۱.۶ لیتری توربودیزل HDi روی آن نصب شد.
پژو ۲۰۶ CC اولین خودروی کانورتیبل ارزان قیمت با سقف برقی بود و واکنش مثبت فراوانی از سوی مشتریان دریافت کرد و باعث شد به یکی از پرفروش ترین خودروهای کانورتیبل در اروپا تبدیل شود.
موتور ۱.۶ لیتری بنزینی نصب شده در ۲۰۶ CC همان موتور آشنای TU۵JP۴ است که ۱۰۹ اسب بخار قدرت و ۱۴۷ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. یکی از نشریات آلمانی وزن ۲۰۶ CC با این موتور و گیربکس ۵ دنده دستی را ۱۱۷۰ کیلوگرم اعلام کرده است. ضریب آیرودینامیک این خودرو ۰.۳۵ و مساحت روبروی آن ۱.۹۲ مترمربع است.
شتاب صفر تا صد اعلامی پژو برای ۲۰۶ CC با موتور TU۵ و گیربکس دستی ۱۰.۷ ثانیه و با گیربکس ۴ دنده اتوماتیک ۱۲.۵ ثانیه است. حداکثر سرعت اعلامی آنها نیز به ترتیب ۱۹۳ و ۱۸۸ کیلومتر در ساعت است. پژو برای علاقه مندان به سرعت و شتاب این خودرو را با موتور ۲.۰ لیتری EW۱۰J۴ نیز عرضه کرد که ۱۳۶ اسب بخار قدرت داشت و می توانست این خودرو را در مدت زمان حدود ۹.۰ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.
مدلی که در این فیلم می بینید ۲۰۶ CC با موتور TU۵ و گیربکس ۵ دنده دستی است که مالک آن با هدف رساندن این خودرو به حداکثر سرعت وارد اتوبان می شود و برای اینکه از سرعت واقعی خودرو مطلع شود از GPS موبایل خود استفاده می کند. اگر دوست دارید از عملکرد این خودروی ۱.۱۷ تنی با موتور TU۵ آگاه شوید این فیلم را تماشا کنید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک