به گزارش ایران پلاک - نسل دوم پورشه پانامرا که با کد ۹۷۱ شناخته می شود در سال ۲۰۱۶ در برلین رونمایی شد. نسل دوم پانامرا نسبت به نسل اول ۳۵ میلی متر درازتر، ۵ میلی متر عریض تر و ۵ میلی متر بلندتر است.
در سال ۲۰۱۷ پورشه از یک مدل پلاگین هایبرید با نام Turbo S E-Hybrid رونمایی کرد که قویترین و سریعترین مدل نسل دوم پانامرا است. این خودرو ۶۸۰ اسب بخار قدرت دارد و دومین خودروی قدرتمند پورشه تا به امروز است.
برای بازار اروپا وامریکا یک مدل ۵ در شوتینگ بریک استیشن نیز تولید می شود که Sport Turismo نامیده می شود. این مدل در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه ژنو معرفی شد. پانامرا Turbo S Sport Turimso E-Hybrid در حال حاضر قویترین خودروی استیشن استاندارد در جهان است و با ۶۸۰ اسب بخار قدرت از رقبای خود مانند E۶۳ S با ۶۱۲ اسب بخار و آئودی RS۶ با ۶۰۵ اسب بخار قویتر است.
از ستون B به بعد، کل طراحی اسپرت توریسمو جدید است. از آنجایی که در صندوق عقب توریسمو به صورت یک تکه و از آلومینیوم ساخته شده است اضافه وزن توریسمو نسبت به مدل سدان فقط حدود ۳۵ کیلوگرم است. اسپویلر عقب توریسمو از نوع تطبیق پذیر است که به گفته پورشه برای اولین بار در یک خودروی استیشن نصب می شود و می تواند بسته به سرعت خودرو تا ۵۰ کیلوگرم دانفورس تولید کند.
در واقع پانامرا اسپرت توریسمو همان لذت رانندگی مدل سدان را همراه با یک اتاق کاربردی تر ارائه می دهد. در این فیلم پانامرا اسپرت توریسمو با حضور پورشه ۹۱۸ معرفی می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک