به گزارش ایران پلاک - تسلا در پایان سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۸۶ هزار دستگاه خودروی الکتریکی تولید کرد و با وجود مشکلاتی که در تولید تسلا مدل ۳ به وجود آمد، با ۲۹.۸۷۰ دستگاه رکورد سه ماهه تولید خودرو را شکست. با اینکه آمار تولید خودرو در شرکت تسلا به صورت فصلی اعلام می شود و آمار تولید بهار ۲۰۱۸ هنوز اعلام نشده است، طبق گزارش نشریه Electrek، تسلا در بیانیه ای به سهامداران تایید کرد که از مرز تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو عبور کرده است.
طبق گزارشات، ایلان ماسک تمام الزامات را برآورده کرده است به جز یک مورد و آن دستیابی به سود ۳۰ درصد طی ۴ فصل متوالی است. یکی از اهداف برنامه جبران خسارت قدیمی او رسیدن به مرز تولید ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو بوده است. ماسک امیدوار است که تسلا بتواند تنها با فروش کامیون های خود تا سال ۲۰۲۳ به آمار فروش سالیانه ۶ رقمی دست یابد که این شرکت را به یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان خودروهای تجاری تبدیل می کند.
فقط نیسان در تولید خودروی الکتریکی از تسلا پیشی گرفته است و در اوایل ژانویه فروش نیسان لیف از مرز ۳۰۰ هزار دستگاه عبور کرده است، گرچه برتری سه ساله نیسان لیف در تولید انبوه خودروهای الکتریکی نسبت به تسلا، باعث می شود حتی با وجود به روز رسانی لیف برای امسال، جهش تسلا در سال ۲۰۱۸ ممکن به نظر برسد. نقطه ضعف لیف در برابر تسلا این است که یک هاچبک کوچک است زیرا در بازار فعلی تمایل خرید به سوی SUVها و کراس اوورهایی مانند تسلا مدل X و Y است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک