به گزارش ایران پلاک - بعد از تایید اولین پیشرانه ۳ سیلندر ولوو برای XC۴۰، حال این خودروساز سوئدی تایید کرده است که یک سیستم محرک تمام الکتریکی برای ولوو XC۴۰ در راه خواهد بود.
طبق ادعای منابع خبری، شرکت خودروسازی ولوو زیر چتر حمایت "جیلی" به عنوان کمپانی خودروسازی مادر، در نظر دارد تا یک سیستم محرک تمام الکتریکی برای XC۴۰ عرضه کند که در برنامه ریزی‌های اولیه این شرکت، متشکل از ۲ موتور الکتریکی بر روی چرخ جلو و چرخ عقب بوده و همچنین مجموعه باتری‌های آن با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، می‌توانند تا حداکثر ۵۰۰ کیلومتر محدوده حرکتی داشته باشد که انتظار می‌رود توسعه آن تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی تمام شده و به مشتریان عرضه شود.
شاید ولوو XC۴۰ یک سیستم محرک تمام الکتریکی دریافت کند، اما پیش از این شرکت خودروسازی ولوو تایید کرده بود که اولین خودروی تمام الکتریکی این شرکت، یک محصول "هاچ بک" سایز بزرگ و یا "کراس اوور" خواهد بود که برمبنای طرح کانسپت ۴۰.۲ توسعه پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید که این طرح کانسپت به همراه خودروی سدان ۴۰.۱ در نمایشگاه اتومبیل پاریس ۲۰۱۶ معرفی شد، اما حالا کمپانی خودروسازی ولوو در نظر دارد تا با استفاده از پلتفرم CMA و همچنین ویژگی‌های ظاهری این اتومبیل کانسپت، اولین محصول تمام الکتریکی خود را تا سال ۲۰۱۹ میلادی راه اندازی کند.
در فرم مفهومی، شرکت خودروسازی ولوو ادعا کرده بود که خودروی ۴۰.۲ می‌تواند محدوده حرکت ۳۵۰ کیلومتر داشته باشد، اما اخیرا رئیس بخش تحقیق و توسعه ولوو در مصاحبه خود با وبسایت "اتوکار"، اعلام کرده است که سیستم‌های محرک الکتریکی این شرکت در صورت استفاده بر روی خودروها، می‌تواند محدوده حرکت بیش از ۴۸۰ کیلومتر تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها داشته باشد که به طور مستقیم، رقابت با تسلا مدل ۳ را هدف قرار داده است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک