به گزارش ایران پلاک - مدیر اجرایی گروه فیات کرایسلر به واسطه‌ی عملکرد خود توانست این خودروساز را به پیشرفت قابل توجهی برساند و به همین خاطر بخشی از سهام این خودروسازی به عنوان پاداش در اختیار وی قرار گرفت.
سرجیو مارچیونه به دلیل عملکرد موفق خود در سالهای اخیر، سال گذشته یک پاداش ۱۲ میلیون دلاری را دریافت کرد و حالا سهم وی از سهام گروه فیات کرایسلر نیز به ۳۶ میلیون دلار رسیده است.
موفقیت های بزرگ گروه فیات کرایسلر سبب شده است تا نام مارچیونه در میان ثروتمندانی قرار گیرد که معمولا مالک و یا موسس کمپانی های خودروسازی هستند و نه کسانی که مدیر این کمپانی ها هستند. باید بدانید در حال حاظر سرجیو مارچیونه مالک ۳۶۲ میلیون دلار ار سهام فیات کرایسلر، ۱۹۰ میلیون دلار از سهام فراری و ۱۶۹ میلیون دلار از سهام صنایع ماشین آلات سنگین CNH است.
مارچیونه سال گذشته به منظور پرداخت مالیات مجبور شد بخشی از سهام خود به ارزش ۲.۸ میلیون دلار را بفروشد، اما سهم ۱.۸ میلیون دلاری باقی مانده وی هم اکنون به ۴۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرده است که از سرمایه ی اولیه نیز به میزان قابل توجهی بیشتر است.
دلیل این پاداش ها و ثروت سرجیو مارچیونه این است که وی توانست در دوره مدیریت خود به تمامی اهداف مالی از پیش تعیین شده ی این کمپانی دست پیدا کند. در حقیقت بنابر اعلام گروه فیات کرایسلر عملکرد وی برترین در میان ۱۰ خودروساز هم رده بوده است.
سرجیو مارچیونه قرار است تا در نیمه ی اول سال ۲۰۱۹ خود را بازنشسته کند و به همین منظور گروه فیات کرایسلر برنامه دار تا از برنامه های خود برای سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ در اول ژوئن امسال رونمایی کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک