به گزارش ایران پلاک - خودروهای خودران آینده لزوما نباید از نوع الکتریکی باشند و این چیزی است که هیوندای تصمیم به اثبات آن دارد. ۵ خودروی خودران سطح ۴ این خودروساز که با سوخت هیدروژن کار می کردند به تازگی مسافت ۱۹۰ کیلومتر از شهر سئول تا محل برگزاری بازی های المپیک زمستانی را بدون دخالت راننده و در حالت خودران در نوردیدند. هیوندای ادعا می کند این طولانی ترین مسافتی است که تاکنون هر خودروی خودرانی با سرعتی در محدوده سرعت مجاز بزرگراه (۱۰۰ تا ۱۱۰ کیلومتر در ساعت) طی کرده است. قبلا این خودروها باید با سرعت های پایینتر و بیشتر در بخش های محدودی از مسیر حرکت می کردند.
سه عدد از این خودروها SUVهای کاملا جدید Nexo بودند و دو خودروی دیگر جنسیس G۸۰ سدان بودند که خودروهای شناخته شده تری هستند. این خودروها وسیله ای برای نمایش فناوری سلولار نیز بودند زیرا از امکاناتی مانند شبکه ۵G در صندلی های ردیف عقب برای کنترل هوشمند خانه، بات های چت، رسانه جاری و قابلیت تماس تصویری با مشاوران سلامت برخوردار بودند.
آیا این یک نمایش تبلیغاتی است؟ هیوندا انتظار ندارد که خودروهای خودران سطح ۴ تا سال ۲۰۲۱ به سودآوری تجاری برسند و مدل های کاملا خودران نیز تا سال ۲۰۳۰ معرفی می شوند. احتمالا بیشتر این خودروها از نوع کاملا الکتریکی خواهند بود. در زمانی که شبکه های ۵G تازه در مرحله ابتدایی به سر می برند، تا مدت زمان طولانی انتظار انتقال اطلاعات در حد گیگابایت در کابین خودروها را نداریم. با این حال این مورد به اثبات این موضوع کمک می کند که توانایی های خودروهای بدون راننده محدود به سفرهای کوتاه شهری نیست.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک