به گزارش ایران پلاک - تیگو یک کراس اوور کوچک است که اولین بار در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت چری معرفی شد. در سال ۲۰۱۳ تیگو ۵ معرفی شد و با فروش ۷۸.۲۴۵ دستگاه، ۱۳ امین کراس اوور پرفروش سال در چین شناخته شد.
در سال ۲۰۱۴ مدل به روز شده ای از نسل اول تیگو با نام تیگو ۳ وارد بازار شد. در این سال فروش تیگو ۳ به ۸۵.۵۰۶ دستگاه رسید که نسبت به فروش تیگو ۵ که ۹۵.۷۵۰ دستگاه بود پایینتر است.
این خودرو در کشور ما نیز با نام MVM X۳۳S عرضه شده است که از رقبای مستقیم آن در ایران می توان به چانگان CS۳۵ و لیفان X۶۰ اشاره کرد.
مدلی که در این فیلم خواهید دید نمونه ۱.۶ لیتری با قدرت ۱۲۵ اسب بخار و گیربکس CVT است در حالی که نمونه های موجود در بازار ایران مجهز به موتور ۲.۰ لیتری با قدرت ۱۳۹ اسب بخار ولی با همین گیربکس هستند.
با اینکه نمونه تست شده در این فیلم موتور ۱.۶ لیتری دارد باز هم دیدن این فیلم خالی از لطف نیست زیرا تست های ترمز، هندلینگ، اسلالوم و پایداری نیز روی این خودرو انجام می شود که نتایج آن بسیار مشابه نمونه ۲.۰ لیتری است.
از ویژگی های بارز تیگو ۳ می توان به سیستم تعلیق مالتی لینک (چند عضوی) در محور عقب و فضای حجم بار ۵۵۰ لیتر اشاره کرد. ارتفاع بلند و فاصله زیاد کف این خودرو تا سطح زمین از مواردی هستند که با وجود سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل جلو، قابلیت عبور از بعضی مناطق آفرودی را برای این خودرو ممکن می سازند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک