به گزارش اخبار ایران پلاک ، این اتومبیل جدید دو فرق اصلی با نسل قبلی خود دارد. اول اینکه با وجود جادارتر بودن به مراتب سبک تر از نسل پیشین می‌باشد و دوم اینکه از فرم جعبه ای شکل قبلی فاصله گرفته و توانسته ظاهری جذاب تر و اسپرت تر را برای خود دست و پا کند. قرار است که نسل جدید در اوایل سال ۲۰۱۷ با قیمت پایه ۴۵ هزار پوند عرضه شود.
تصاویری که در حال حاضر از دیسکاوری جدید در دسترس است عمدتا مربوط به آزمایش های پیش از تولید انبوه آن در پوشش سبک استتار نارنجی رنگ می‌باشد و همین پوشش سبک موجب شده بتوان ارزیابی نسبتا خوبی درباره طراحی خارجی آن داشت.
نسل جدید دیسکاوری همانطور که از فضای بیشتر و قابلیت های آفرود بالاتر برخوردار است به فناوری های پیشرفته تری نیز برای ارائه توانمندی های بیشتر مجهز شده است. البته نسل پنجم این اتومبیل همانطوری که به وضع ظاهر خود رسیده، دستی نیز به طراحی داخلی کشیده است.
صندلی های دیسکاوری به خوبی سر و شانه را دربر گرفته و سرنشین هنگام تکیه دادن به آن کاملا احساس آرامش می‌کند. در واقع سیاست جدید لندروور این است که خانواده دیسکاوری خصوصیاتی مابین دیفندر همه جا رو و رنج روور لوکس داشته باشد. این ویژگی ها به خصوص باید در دیسکاوری اسپرت جدید نیز تبلور بیشتری داشته باشد که طبق وعده سازنده آن، تا پیش از پایان دهه جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.
دیسکاوری جدید که اکنون با نشان دیسکاوری ۵ نیز شناخته می‌شود، مانند برادر اسپرت تر خود، یعنی رنج روور اووک از خطوطی منحنی در طراحی بهره گرفته و چندان از ویژگی های نسخه کانسپتی که در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه نیویورک برای آن ارائه گردید فاصله نگرفته است. در ظاهر جدید دیگر از شکل و شمایل جعبه ای که دیسکاوری نزدیک به ۲۵ سال با آن شناخته می‌شد خبری نیست و طراحی آئرودینامیکی تری جایگزین آن شده است. در واقع طراحی جدید بیش از آنکه شبیه نسل قبلی دیسکاوری باشد شبیه نسل فعلی دیسکاوری اسپرت می‌باشد.
در مورد پیشرانه آن هنوز اطلاعات کاملی ارائه نشده است اما انتظار داریم از موتور جدید چهار سیلندر ۲ لیتری دیزل یا بنزینی که توسط جاگوار لندروور طراحی شده استفاده کند. دیسکاوری جدید علاوه بر استفاده از موتور الکتریکی در نسخه های هیبریدی، احتمالا از یک موتور پرقدرت تر V6 3 لیتری توربو نیز بهره خواهد گرفت.

منبع: اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک