به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، قدرت بیشتر، فضای بار کمتر و شتاب صفر تا صد کمتر از ۵ ثانیه از ویژگی های مرسدس بنز GLC43 AMG است که قرار است در نمایشگاه پاریس رونمایی گردد. به گفته مقامات بنز این محصول می‌تواند با GLC300 که در حال حاضر پرفروش ترین نسخه کلاس GLC است مقایسه شود. پس با این حساب علاقمندان مرسدس بنز به زودی یک آلترناتیو پرقدرت برای GLC300 در اختیار خواهند داشت.
قلب تپنده AMG GLC43 را یک موتور تویین توربو ۳ لیتری V6 به قدرت ۳۶۲ اسب بخار و گشتاور ۳۸۴ فوت پوند تشکیل می‌دهد. این موتور برپایه موتوری مشابه که در نسخه عادی GLC43 مورد استفاده قرار می‌گیرد، بوده و اندکی دچار بهسازی شده است.
قدرت این موتور از طریق یک گیربکس ۹ دنده اتوماتیک به چهار چرخ منتقل شده و ۶۹ درصد آن به چرخ های عقب انتقال می‌یابد. به ادعای سازنده موتور این خودرو به اندازه کافی قدرت دارد که بتواند ظرف ۴٫۸ ثانیه آن را از توقف کامل به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. این درحالی است که سرعت آن به ۱۳۰ مایل در ساعت محدود شده است.
GLC43 کوپه فهرست بلند بالایی از تجهیزات AMG را یدک می‌کشد که شاید شاخص ترین آنها سیستم داینامیک سلکت باشد که ویژگی های تعویض دنده را در ۵ حالت مختلف بین کاملا اسپرت و کاملا راحت (کامفورت) تغییر می‌دهد. این شاسی بلند کوپه چهار در همچنین از تعلیق اسپرت AMG نیز سود می‌برد که شامل کمک فنرهای متغیر و فنرهایی با سه گام مختلف می‌باشد.
مانند GLC300 کوپه، GLC43 کوپه نیز به لطف شیب تند انتهای خود به راحتی قابل تشخیص می‌باشد، شیبی که برادر بزرگتر این دو یعنی کلاس GLE نیز از آن برخوردار است. دیگر نشانه های بصری GLC43 AMG شامل دو اگزوز دوبل در طرفین سپر، اسپویلر عقب و رینگ های بزرگ ۲۰ اینچی می‌باشد (رینگ های ۲۱ اینچی نیز قابل سفارش است).
در طراحی داخلی نیز تودوزی قرمز رنگ آن را می‌توان بارزترین ویژگی محسوب کرد. مرسدس اعلام کرده است که فروش این مدل در آمریکا نیز از بهار آینده آغاز خواهد شد.
منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک