به گزارش ایران پلاک - کمپانی خودروسازی میتسوبیشی برای مدل‌های مختلف لنسر و اوتلندر، یک فراخوان نسبتا بزرگ صادر کرده است که تنها مختص بازار آمریکا بوده و همچنین مربوط به بخش فنی این اتومبیل ها می‌شود.
با تایید شرکت خودروسازی میتسوبیشی، مدل‌های ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۲ میتسوبیشی لنسر، مدل‌های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۲ میتسوبیشی لنسر اسپرت بک، مدل‌های ۲۰۰۸ الی ۲۰۱۲ میتسوبیشی اوتلندر و همچنین مدل‌های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۲ میلادی از خودروی کراس اوور میتسوبیشی اوتلندر اسپرت (ASX) در لیست فراخوان میتسوبیشی قرار گرفته است که در مجموع شامل حال ۱۴۱ هزار و ۵۳ اتومبیل در سراسر بازار آمریکا می‌شود.
طبق ادعای میتسوبیشی، تسمه سفت کن دینام معیوب بوده و ممکن است دچار شکستگی شود که در صورت بروز این مشکل، تسمه دینام پاره شده و یا در حداقل حالت ممکن جدا می‌شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، دینام از کار افتاده و باعث خالی شدن شارژ باتری می‌شود که نتیجه آن خاموشی پیشرانه و خطرات احتمالی برای کنترل دشوار اتومبیل در حین حرکت خواهد بود.
برای رفع این مشکل، کمپانی خودروسازی میتسوبیشی اعلام کرده است که دارندگان وسایل نقلیه مذکور از ماه مارس سال جاری، باید به نمایندگی‌های مجاز این شرکت در سراسر ایالات متحده آمریکا مراجعه کنند تا قطعه معیوب اتومبیل جایگزین شوند.
اگرچه شرکت خودروسازی میتسوبیشی برای حفظ بقای خود در بازار آمریکا مجبور به فراخوان ۱۴۱ هزار و ۵۳ اتومبیل شده است، اما این خودروساز ژاپنی معمولا حدود ۱۰۰ هزار اتومبیل در آمریکا فروش دارد که تنها ۰.۵ درصد از کل بازار آمریکا می‌شود، هرچند سال گذشته فروش این شرکت به شدت افت کرده و به رقم ۵۸ هزار اتومبیل رسیده است، به همین منظور شرکت خودروسازی میتسوبیشی امیدوار است که با کمک اتحاد "رنو نیسان"، بتواند کراس اوورهای جدید خود را توسعه داده و سهم بیشتری در بازار آمریکا داشته باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک