به گزارش ایران پلاک - حدود یک ماه از عرضه رسمی دو محصول جدید فولکس واگن در بازار خودرو کشورمان می گذرد و با فروش کامل تمامی خودروهای سری نخست، شاهد تاخت و تاز دلالان همیشه در صحنه و ایجاد بازار سیاه برای این خودروها هستیم.
در حالی که ماموت خودرو به عنوان نمایندگی رسمی فولکس واگن در ایران هر دو مدل پاسات و تیگوان را با قیمت گذاری رقابتی و رقمی کمتر از ۲۹۰ میلیون تومان راهی بازار کرده بود، اغلب خریداران با توجه به افزایش قیمت خودروهای وارداتی طی چند ماه اخیر، تصمیم گرفته اند تا به جای استفاده از این خودروها، به سراغ پیشه دلالی بروند و با فروش این خودروهای آلمانی محبوب، سودی چند ده میلیون تومانی را بدون هیچ زحمتی بدست آورند.
آنطور که از شواهد امر بر می آید، حالا خودروهای فولکس واگن با قیمت های بسیار بالاتر از نرخ رسمی اولیه، در محدوده ۳۵۰ الی ۳۹۰ میلیون تومان برای فروش آگهی شده اند اما براساس اخبار واصله از نمایشگاه ها، کمتر خریدارای تمایل به پرداخت چنین ارقامی دارد و پروژه دلالان در افزایش قیمت شدید این خودروها عملا به شکست منجر شده است.
البته به نظر می رسد که منطق فروشندگان برای ارائه چنین قیمت گزافی، اعلام بهای ۳۳۵ میلیون هیوندای سانتافه مدل ۲۰۱۷ باشد، اما واقعیت این است که با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد هیوندای سانتافه در بازار، حتی این خودرو نیز در بسیاری موارد با قیمتی کمتر از رقم رسمی معامله می شود.
حال باید منتظر ماند و دید که برنامه ماموت خودرو برای فروش سری دوم محصولات خود به چه ترتیب خواهد بود. آیا این شرکت می تواند با قیمت گذاری مناسب از سد دیوار سیاه سوداگران عبور کند و یا کسب سود زیاد باعث می شود که شاهد افزایش قیمت قابل توجه فولکس واگن تیگوان و فولکس واگن پاسات در بازار باشیم؟

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک