به گزارش ایران پلاک - بسته‌بودن سایت ثبت‌ سفارش‌ ها به مدت شش‌ماه و سپس باز شدن آن از حدود یک ماه پیش، قیمت خودروهای وارداتی دستخوش تغییرات زیادی شد. حال به نظر می‌رسد موج دوم این تغییرات در راه است‌.
در طول زمان بسته بودن ثبت‌ سفارش با وجود آنکه عملا فروشی توسط نمایندگی‌ها انجام نمی‌شد یا محدود بود اما بیشتر وارد‌کنندگان در چند نوبت اقدام به افزایش قیمت‌ خودروهای خود کردند که این افزایش قیمت‌ها محسوس است.
همچنین چند هفته قبل از بازگشایی ثبت‌سفارش‌ها، برخی نمایندگی‌ها اقدام به افزایش قیمت خودروهای خود در بازه‌ دو هفته‌ای کردند تا برای اجرایی‌شدن آیین‌نامه جدید واردات آماده شوند و قیمت‌های خود را قبل از ابلاغ آیین‌نامه جدید که شامل افزایش تعرفه‌ها بود تا حدامکان افزایش دهند.
بعد از ابلاغ آیین‌نامه جدید نیز به‌دلیل افزایش شدید تعرفه‌ها، قیمت‌ خودروهای وارداتی دوباره دستخوش تغییر شد. این تغییرات در حدی بود که خودرویی‌که در ابتدای سال ۹۶ قیمتی ۲۲۰ میلیون‌تومانی داشت، به مرز ۳۰۰ میلیون‌تومان رسید و افزایش قیمت ۳۰درصدی را تجربه کرد.
اکنون تقریبا تمام نمایندگی‌های خودروهای وارداتی به‌دلیل افزایش تعرفه‌ها، قیمت‌های رسمی خود را در یک ماه اخیر افزایش داده‌اند. حال برخی کارشناسان معتقدند احتمالا موج دوم تغییر قیمت‌ها در راه است زیرا بعد از اجرایی‌شدن آیین‌نامه جدید واردات، به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌ها مربوط به افزایش قیمت ارز و همچنین جبران ضررهای شش‌ماهه بسته بودن ثبت‌سفارش‌ها بوده است‌ و حال نمایندگی‌ها دوباره در حال فکر کردن برای تغییرقیمت‌های خود هستند.
هفته گذشته فروش رنو تلیسمان و کولئوس متوقف شد و به نظر می‌رسد بازگشایی فروش مدل‌های ۲۰۱۸ با افزایش قیمت همراه باشد. طبق شنیده‌ها برخی شرکت‌های دیگر نیز در هفته پیش رو قیمت‌های رسمی خود را افزایش خواهند داد و این افزایش قیمت‌ها در چند روز آینده رخ خواهد داد‌.

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک