طی چند روز گذشته زلزله بزرگ ژاپن حوادث بسیاری را آفریده و مهم‌تر از همه، تولیدات کمپانی‌های بزرگ این کشور را متوقف کرده است. در حال حاضر چند شرکت خودروسازی معتبر ژاپنی به انتظار نشسته‌اند تا وضعیت جوی آرام شود اما بدون شک اقتصاد ژاپن با بحران جدی روبه‌رو خواهد شد.
زلزله بزرگ ژاپن نه‌تنها شهرهای این کشور بلکه اقتصاد آن‌ها را نیز به لرزه درآورده است.
به گزارش اخبار خودرو ، تویوتا اعلام کرده است فعالیت بیشتر کارخانه‌های مونتاژ خودرو در ژاپن را به دلیل عدم امکان تامین قطعات مورد نیاز از تامین کنندگان در منطقه زلزله زده جنوب این کشور، از روز دوشنبه معلق خواهد کرد.
در حال حاضر صنعت خودروسازی ژاپن با وجود برندهای معتبر بین‌المللی مانند هوندا، میتسوبیشی، نیسان و تویوتا نقش مهمی را در این صنعت جهانی ایفا می‌کند و وقوع چنین حادثه‌ای می‌تواند ژاپن را با خطر جدی روبه‌رو کند.
البته هشدار زلزله در ژاپن فقط متوجه تویوتا نبوده و بقیه‌ی فعالان صنایع هم نیاز به توقف تولید را حس کرده‌اند. هوندا، میتسوبیشی، نیسان هم ناچار به تعطیل کردن بخشی از کار خود از جمله تولید قطعات داخلی خودرو شدند. حتی شرکت رنساس (Renesas) که تولیدکننده‌ی تراشه‌های خودور است، به‌طور موقت و تحت‌تاثیر زلزله‌های اخیر ژاپن کار خود را متوقف کرده. هرچه باشد خطر پس‌لرزه (هرچند خفیف) ژاپن را تهدید می‌کند و این می‌تواند منجر به خسارت‌های وحشتناکی در کارخانه‌ها شود.
ژاپن در حال حاضر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های اقتصادی جهان نقش مهمی را در تولیدات محصولات مختلف ایفا می‌کند . باید دید در ادامه ژاپن چگونه با این بحران برخورد خواهد کرد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک