به گزارش ایران پلاک - داریوش باقرجوان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از فروردین ۹۷ از تردد و صدور بارنامه برای کامیون‌های بالای ۵۰ سال جلوگیری می‌شود اظهار داشت: دولت برای نوسازی ناوگان حمل و نقل باری به متقاضیان ۸۰ درصد تسهیلات تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند که بازپرداخت تسهیلات ۵ تا ۷ سال با کارمزد ۹ درصد است.
وی ادامه داد: متقاضیان برای نوسازی وسیله نقلیه باری خود می‌توانند به شرکت‌های ماموت، سایپا دیزل، آذهایتکس، آریا دیزل، زامیاد و داتیس فرا دیزل آریا مراجعه کنند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: نوسازی ناوگان حمل و نقل باری با هدف کاهش مصرف سوخت و ارتقاء کیفیت محیط زیست در حال انجام است.
باقرجوان بیان داشت: ناوگان کالای کشور به طور متوسط در هر سال ۶۰ هزار کیلومتر تردد دارد در حالی که این شاخص در دنیا بیش از ۱۵۰ هزار کیلومتر است، هر چند شرکت‌هایی نیز در کشور داریم که در مقیاس بیشتر از این کار می‌کنند.
وی با اشاره بخشنامه جدید سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای برای ساماندهی ناوگان حمل و نقل کالا خاطرنشان کرد: براساس بخشنامه جدید از سال آینده محدودیت‌های قانونی برای ناوگان فرسوده حمل کالا اعمال خواهد شد، به طوری که در سال ۹۷ ضمن جلوگیری از صدور بارنامه برای کامیون‌های بالای ۵۰ سال، از تردد آنها نیز ممانعت می‌شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: برای این منظور قراردادهایی با شرکت‌های خودروسازی برای نوسازی ناوگان منعقد شده که در بخش ناوگان حمل و نقل مسافر از محل منابع داخلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و برای ناوگان کالا نیز از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور انجام می‌شود.

منبع : تسنیم
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک