به گزارش ایران پلاک - باوجود اینکه پیشرانه‌های هیدروژنی جزو سیستم‌های محرک نوین جهان به شمار می‌آیند و افراد زیادی اطلاعات کافی در رابطه با آنان ندارند، با این حال شرکت خودروسازی تویوتا موفق به فروش ۳۰۰۰ خودروی هیدروژنی "تویوتا میرای" در ایالت کالیفرنیا شده است.
این آمار فروش تویوتا یک خبر بسیار بزرگ برای شرکت های خودروسازی خواهد بود که تکنولوژی سیستم‌های محرک هیدروژنی را نادیده می‌گیرند.
دلیل اصلی فروش بسیار خوب محصولات هیدروژنی تویوتا در کالیفرنیا، راه اندازی چندین جایگاه سوخت هیدروژن و پرداختن به زیرساخت‌های لازم بوده است که باعث شده مشتریان آمریکایی بویژه در ایالت کالیفرنیا، هیچگونه دغدغه جدی برای تامین سوخت خود نداشته باشند و شرکت خودروسازی تویوتا بتواند به راحتی ۳۰۰۰ دستگاه خودروی هیدروژنی "تویوتا میرای" در ایالات متحده آمریکا به فروش برساند.
جالب است بدانید که خودروی هیدروژنی تویوتا میرای در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی به طور رسمی معرفی شد، این درحالیست که شرکت خودروسازی هیوندای یک سال قبل از آن به طراحی و ساخت هیوندای توسان هیدروژنی و عرضه آن در ایالات متحده آمریکا پرداخته بود و سپس شرکت خودروسازی هوندا که توانست "هوندا کلاریتی" را به مرحله تولید رسانده و در بازار آمریکا تزریق کند، با این حال برنده میدان شرکت خودروسازی تویوتا خواهد بود که با فروش ۳۰۰۰ دستگاه خودروی "میرای" در ایالت کالیفرنیا، حدود ۸۰ درصد از بازار فروش وسایل نقلیه هیدروژنی را به دست آورده است، هرچند به نظر می‌رسد که آمار فروش ۳۰۰۰ دستگاهی تویوتا میرای در ایالات متحده آمریکا، از سال ۲۰۱۵ میلادی تا به امروز محاسبه شده است.
برخلاف سایر وسایل نقلیه الکتریکی و یا درون سوز که به صورت اجاره‌ای در دسترس هستند، خودروی هیدروژنی "تویوتا میرای" فقط فروخته می‌شود و هیچ برنامه‌ای برای اجاره آنان وجود ندارد. ولی با خرید یک دستگاه خودروی هیدروژنی تویوتا میرای، مشتریان می‌توانند آلایندگی کمتری تولید کنند، هزینه کمتری بابت سوخت پرداخت کنند و همچنین با پر کردن مخزن سوخت خود در عرض چند دقیقه، یک محدوده حرکت ۵۰۰ الی ۵۹۰ کیلومتر داشته باشند که در خودروهای الکتریکی چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد.
در پایان بد نیست بدانید که شرکت خودروسازی تویوتا با شرکت‌های بزرگ "شل" و "فِرست المنت فیول" وارد همکاری شده است تا به توسعه و ساخت جایگاه‌های سوخت هیدروژن کمک کند، به همین منظور تاکنون ۳۱ جایگاه سوخت هیدروژن در ایالات متحده آمریکا احداث شده است که بیشتر آن در ایالت کالیفرنیا واقع شده و انتظار می‌رود که در سال جاری میلادی، نزدیک به ۱۲ جایگاه دیگر به بهره برداری برسد که فاصله بین شهرهای نیویورک و بوستون را پوشش خواهد داد.

منبع : پرشین خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک