به گزارش ایران پلاک - تامین كنندگان منتخب ایکاپ، توانمندی خود را به اثبات رسانده و در حلقه تامین كنندگان پژو قرار گرفته اند و می توانند در پروژه تولید ۷۰ هزار دستگاه خودرو در شهر اوران كشور الجزایر با ما همكاری كنند.
یانیك بزارد قائم مقام مدیر عامل پژو درحوزه خرید در نشست سازندگان مدیران پژو و ایکاپ و نمایندگان تامین کنندگان برگزیده پروژه ایکاپ، با بیان این كه در برنامه های جدید پژو، تیم خرید جهانی با هدف گسترده سازی سازمان خرید این شركت راه اندازی شده است، اظهار داشت: ایران كشوری رقابتی از نظر انرژی و نیروی انسانی است و از این رو تمامی استانداردهای كیفی خود را در این كشور اعمال خواهیم كرد.
وی با تاكید بر این كه سابقه همكاری این شركت با گروه صنعتی ایران خودرو طولانی بوده است، خاطرنشان كرد: ما به تمامی آنچه وعده داده ایم، تاكنون عمل كرده و این راه را ادامه خواهیم داد.
وی تولید در ایران و صادرات قطعات به الجزایر را یكی از گزینه های پیش روی سازندگان ایرانی عنوان كرد و گفت: گزینه دوم ایجاد خط تولید در این كشور است كه در هر دو صورت به عنوان عضوی از پژو وارد این پروژه خواهند شد.
بزارد همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جمع منتخب ، بهترین ها در حوزه کاری خود هستند بنابراین می توانند برای تامین لوازم یدکی برای کل بازار اروپا که برنامه جدید شرکت PSA است نیز پیش قدم شوند.
قائم مقام مدیر عامل پژو درحوزه خرید آشنایی با شركت های جدید و تامین قطعات مورد نیاز بازارهای اروپایی را از جمله فواید حضور سازندگان در پروژه الجزایر برشمرد.
به دنبال ساخت کارخانه های جدید برای افزایش ظرفیت خود هستیم
مدیرعامل ایكاپ در این نشست با اشاره به این كه این همكاری مشترك تمامی زنجیره ارزش را پوشش می دهد و برای نخستین بار در كشور اتفاق افتاده است، تصریح كرد: راهبردایكاپ ارائه بهترین كیفیت، قیمت و تحویل بموقع به مشتری است و در كنار آن، توسعه صنعت خودرو ایران برای ما اهمیتی بسیار دارد.
معتمد با اشاره به تولید نخستین دستگاه پژو ۳۰۱ اضافه كرد: میزان داخلی سازی خودرو تولید شده بیش از۴۵ درصد است این در حالی است كه تصور ما از توان خودمان ابتدا كمتر از این میزان در این مدت کوتاه بود اما با توجه به توان مهندسی بالا برنامه ریزی افزایش ساخت داخل این خودرو به ۸۵ درصد در حال انجام است.
وی در ادامه داخلی سازی را نیازمند رابطه قوی میان سازندگان داخلی و خارجی دانست و از برنامه ایكاپ برای ساخت کارخانه های جدید برای ارتقاء ظرفیت در آینده خبر داد.
به دنبال تولید با کیفیت هستیم
آرنو پرارد، معاون فرانسوی خرید شرکت ایكاپ آخرین سخنران این نشست بود كه با بیان نكات مهم هفتگانه ایكاپ در مراحل بعدی همكاری با تامین كنندگان بر لزوم رعایت این موارد از سوی سازندگان تاكید كرد.
وی تصریح كرد: تامین كنندگان منتخبی كه در این نشست حضور دارند، از این پس بازیگران كلیدی ما برای موفقیت هستند و نباید فراموش كنند كه از این نقطه به بعد وارد فاز مهمی از پروژه شده ایم.
پرارد همخوانی با استانداردهای پژو، حفظ كیفیت، دقت بالا، شفافیت، قدرت پیش بینی، عكس العمل به موقع برای حل مشكلات و كنترل قیمت را به عنوان معیارهای هفتگانه ایكاپ برشمرد و افزود: مجموعه این موارد در نهایت رقابت پذیری و افزایش توان صادراتی محصولات را برای ما در پی دارد و از این رو، اهمیت بسیاری برای آنها قائل هستیم بگونه ای كه هر گونه كوتاهی می تواند موجب توقف پروژه شود.
لازم به ذکر است استفاده از تامین کنندگان ایرانی برای زنجیره جهانی پژو ، در جلسات سطوح بالا مورد تاکید و توافق مدیران ارشد ایران خودرو و PSA قرار گرفته بود .

منبع : پرشین خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک