وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی تولید یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری را هدف‌گذاری کرده که برخی کارشناسان خواستار کاهش قیمت این محصولات شده‌اند.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابتدای سال گذشته (۱۳۹۴) برنامه تولید خودرو در این سال را یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه اعلام کرد.

با این حال تحت تاثیر وضعیت بازار و انتظارات مردم برای کاهش قیمت‌ خودروها با اجرایی شدن برجام، تقاضای بازار کمتر از هدف‌گذاری صورت گرفته از سوی وزارت صنعت برای تولید خودرو بود.

در نتیجه خودروسازان نتوانستند برنامه پیش‌بینی شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت را محقق کنند و تولید خودرو در سال ۱۳۹۴ حدود ۴۰۰ هزار دستگاه کمتر از هدف‌گذاری صورت گرفته بود.

براساس آخرین آمارها در ۱۱ ماهه سال گذشته مجموعا ۸۷۸ هزار و ۶۴۴ دستگاه خودرو در کشور تولید شد. با فرض اینکه حدود صد هزار دستگاه خودرو نیز در اسفند ماه سال گذشته تولید شده باشد، میزان تولید خودرو در دوازده ماهه سال گذشته نزدیک به یک میلیون دستگاه بوده است.

در این شرایط مشخص نیست که آیا در سال جاری برنامه پیش‌بینی شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تولید خودرو محقق خواهد شد یا نه. این ابهام در حالی است که تقاضا در بازار خودرو پایین بوده و کارشناسان و مصرف‌کنندگان در انتظار کاهش قیمت‌ این محصولات هستند
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک