به نقل از اقتصادنیوز، داود میرخانی‌رشتی گفت: خودروسازان کشور به خوبی می دانند که شرایط بازار به گونه ای نیست که بخواهند افزایش قیمتی برای محصولات خود در نظر گیرند از این رو درخواست داریم شورای رقابت قیمت گذاری خودرو را رها کرده و این کار را به عهده بازار بگذارد.
مشاور انجمن خودروسازان افزود: اینکه خودروسازان اخیرا درخواست افزایش قیمت داده‌اند بنا به درخواست شورای رقابت صورت گرفته و گرنه ما معتقدیم که با توجه به به رکود حاکم بر بازار بهتر است که خود بازار قیمت‌ها را بر اساس تقاضای مشتریان تنظیم کند.
میرخانی‌رشتی افزود: گفته می‌شود که در تولید خودروهای زیر ۱۵۰۰ سی سی انحصار وجود دارد این در حالیست که ما معتقدیم هیچ خودروسازی به مانند ایران‌خودرو و سایپا قادر نخواهد بود خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومانی را با این سطح از کیفیت و خدمات پس از فروش به تولید برساند.
او گفت: ارزان‌ترین خودرو در دنیا ۶ هزار دلار قیمت دارد که اگر حتی با تعرفه صفر هم بخواهد وارد ایران شود قیمتی بالای ۲۰ میلیون تومان خواهد داشت بدون آنکه دارای خدمات پس از فروش و آپشن‌هایی نظیر ترمز ضد قفل و کیسه هوا باشد.
میرخانی‌رشتی افزود: شعار واردات خودرو ارزان بی پایه و اساس است و بعید به نظر می‌رسد ارزان‌ترین خودرو دنیا بتواند با قیمت تمام شده ای زیر ۸ هزار دلار وارد کشورمان شده و به دست مشتری برد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک