به گزارش ایران پلاک -اردیبهشت سال جاری، BMW یک پیش نمایش نامفهوم منتشر کرد و سپس در خردادماه، با یک بمب خبری مهمان رسانه‌ها شد و آن هم آماده سازی و رونمایی رسمی از نسخه کانسپت سری ۸ بود که در قامت یک خودروی کوپه اسپرت لوکس ظاهر شده بود.
از آن روز به بعد شرکت خودروسازی بی.ام.و صحبتی در رابطه با سری ۸ خود نکرد و تنها چند ماه یک بار، تصاویری جاسوسی در رسانه‌ها منتشر می‌شد که خودروی سری ۸ را در حال گذراندن تست‌های جاده نشان می‌داد، تا اینکه بلاخره یک جاسوس درست و حسابی پیدا شد و توانست خودروی جدید سری ۸ را بدون پوشش استتار شکار کند که هم اکنون می‌توانید شاهد تصاویر آن در پرشین خودرو باشید.
از آنجایی که تا چند روز آینده نمایشگاه بین المللی دیترویت آمریکا فعالیت خود را آغاز می‌کند، هیچ خبری مبنی بر حضور سری ۸ جدید در این نمایشگاه وجود ندارد، اما باتوجه به ادعای منابع خبری، گفته می‌شود که خودروی جدید سری ۸ پیش تولید شده و رونمایی رسمی آن در سال جاری قطعی خواهد بود، اما هنوز مشخص نیست که دقیقا در چه روزی این کار انجام می‌شود. هرچند با انتشار این دو تصویر جاسوسی که چهره نهایی سری ۸ را به نمایش می‌گذارد، مخاطبان دیگر آن شور و اشتیاق بالا را برای معرفی رسمی نخواهند داشت، مگر مشخصات فنی اتومبیل که همچنان برگ برنده BMW برای جذاب نگه داشتن معرفی رسمی آن خواهد بود.
باتوجه به تصاویر جدیدی که از این محصول منتشر شده است، این احتمال وجود دارد که شرکت خودروسازی بی.ام.و یک نسخه ۸۵۰i آماده کرده است که در این صورت پیشرانه محرک آن با خودروی ۷۵۰i یکی بوده و اطلاعات کافی از آن وجود دارد، یک پیشرانه ۴.۴ لیتری هشت سیلندر توربو دوقلو که در حداکثر کارایی خود می‌تواند ۴۴۵ اسب بخار قدرت و چیزی حدود ۶۴۸ نیوتن متر گشتاور داشته باشد.
علاوه بر این، پیش بینی می‌شود که برای نسخه M۸ این خودرو یک پیشرانه ۶۰۰ اسب بخاری وجود داشته باشد که گشتاور آن معادل ۷۴۸ نیوتن متر بوده و می‌تواند یک نیرویی بیشتر از اتومبیل M۵ تولید کند که اگر چنین چیزی صحت داشته باشد، بدون شک پرچم خانواده پرفورمنس M را بدست خواهد گرفت، ولی برای تایید آن باز هم باید تا رونمایی رسمی این محصول صبر کرد.

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک