به گزارش ایران پلاک, از بین تمام محصولاتی که آئودی با خود به نمایشگاه پاریس می‌آورد یکی شاخص تر از بقیه است و آن مدل کاملا جدید Q5 می‌باشد. این اتومبیل که فروش آن به عنوان مدل ۲۰۱۷ خواهد بود در طراحی و فناوری های بکار رفته وام دار برادر بزرگتر خود Q7 می‌باشد. سایر مدل های آئودی که در پاریس شاهد آنها خواهیم بود عبارتند از TT RS، R8 اسپایدر، Q2 و SQ7.
آئودی Q5 جدید به عنوان یک اس یو وی با تجهیزات رفاهی بالا قرار است تا اواخر سال جاری در نمایندگی های فروش عرضه شود. آزمون های سرعت اخیر در پیست نوربرگرینگ نشان داده است که آئودی اهمیت زیادی به قابلیت های دینامیکی Q5 و هندلینگ مطلوب آن می‌دهد.
با توجه به تصاویر اختصاصی و جاسوسی که از این خودرو به دست آمده جلوپنجره شش ضلعی اولین چیزی است که جلب نظر می‌کند. چراغ های باریک تر نسبت به نسل فعلی و ورودی های هوای سه گانه در زیر سپر از دیگر مشخصات Q5 جدید می‌باشد. نسل دوم Q5 بر روی پلتفرم جدید MLB گروه فولکس واگن سوار خواهد شد. این پلتفرم از نظر فنی و مکانیک شاسی شباهت های زیادی با پلتفرم محبوب فعلی این گروه یعنی MQB دارد اما در برخی ویژگی های مانند نحوه سوار شدن موتور تغییراتی ایجاد شده است. بسیاری از قطعات به کار رفته در Q5 جدید با نسل جدید A4 مشترک است که این امر علاوه بر کاهش هزینه های تولید به سبک تر شدن Q5 نیز کمک کرده است. پیش بینی می‌شود نسل جدید Q5 حدود ۱۰۰ کیلوگرم سبک تر از نسل فعلی آن باشد.
در Q5 برای اولین بار قرار است برخی مدل ها با آرایش دیفرانسیل جلو عرضه شوند. با این حال مدل های چهار چرخ متحرک از آخرین فناوری کوآترو بهره می‌گیرند که با قطع انتقال قدرت به چرخ های عقب در حالت عادی موجب کاهش مصرف سوخت می‌شود.
در خصوص پیشرانه شباهت های زیادی میان Q5 و A4 وجود دارد. مدل های دیفرانسیل جلو Q5 از دو موتور چهار سیلندر ۲ لیتری ۱۴۸ اسب بخاری و چهار سیلندر ۲ لیتری توربوی ۱۸۷ اسب بخاری بهره می‌گیرند. برای مدل های چهار چرخ متحرک نیز موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری ۲۴۸ اسب بخاری در نظر گرفته شده است. همچنین دو موتور قدرتمند تر V6 مشترک با A4 نیز وجود دارد که اولی ۲۱۵ و دومی ۲۶۸ اسب بخار قدرت دارند و نمونه قوی تر فقط مخصوص نسخه های چهار چرخ متحرک خواهد بود.
در جایگاه بالاتر شاهد SQ5 هستیم که از پیشرانه قوی V6 به قدرت ۳۴۰ اسب بخار سود خواهد برد و در بالای قله به RS Q5 می‌رسیم که قرار است از قوی ترین پیشرانه توین توربو با قدرت ۴۵۰ اسب بخار بهره جسته و در اواخر سال ۲۰۱۷ وارد بازار شود. قیمت پایه Q5 در مدل دیفرانسیل جلو از ۳۲۱۳۰ پوند و در نسخه چهار چرخ متحرک از ۳۳۰۰۰ پوند آغاز خواهد شد.

منبع:اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک