به گزارش اخبار خودرو ، «روبوریس» ایده یک خودران مسابقه‌ای را در یک فرم زیبا ارائه کرده است. این وسیله که شاید دیگر نتوان نام آن را به‌راحتی «اتومبیل» گذاشت، برای شرکت بدون‌راننده در مسابقات طراحی شده و قرار است که در بخش نمایشی فرمول E سال آینده رونمایی شود.
طراح روبوریس شخصی به نام دنیل سیمون (Daniel Simon) است؛ یعنی همان کسی که مسئول طراحی وسایل نقلیه فیلم‌هایی چون «ترون»، «فراموشی»، «پرومتئوس» و «کاپیتان امریکا» بوده است. وی همچنین برخی طراحی‌های فرمول یک برای کمپانی‌هایی چون آئودی، بنتلی و بوگاتی را نیز به عهده داشته است. «سیون» در زمینه این خودروی مسابقه‌ای بدون‌راننده می‌گوید:
هدف من ساخت وسیله نقلیه‌ای بود تا در عین حفظ زیبایی، از تمام فرصت‌های غیرعادی نبود یک راننده انسان در پشت فرمان خود استفاده کند. مهندسان مسابقه و آئردینامیک، از همان ابتدا مرا در رسیدن به این هدف یاری کرده‌اند. روبوریس در عین سرگرم‌کننده بودن، بیشتر بر روی ویژگی‌های رقابتی تمرکز دارد. در حالی که در دنیای کنونی مسابقات اتومبیلرانی چندان مرسوم نیست، ولی موضوع «زیبایی» از اولویت بالایی برای ما برخوردار بوده و بر این اساس، تلاش زیادی برای ترکیبی از بهترین عملکرد و بهترین طراحی ظاهری انجام داده‌ایم.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک