به گزارش ایران پلاک - در سال ۲۰۱۶ میلادی، کمپانی خودروسازی نیسان بخشی از سهام میتسوبیشی را خریداری کرد و به طور موثر، اتحاد رنو- نیسان را به یک اتحاد بزرگ‌تر "رنو، نیسان و میتسوبیشی" گسترش داد. حال اخیرا خبری منتشر شده است که این ۳ کمپانی بزرگ خودروسازی برای توسعه بهتر و سریع‌تر محصولات و تکنولوژی‌های خود، اقدام به راه اندازی یک صندوق مشترک برای توسعه فناوری‌های خود کرده‌اند که ارزش اولیه آن به چیزی معادل ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود.
سه کمپانی بزرگ خودروسازی رنو، نیسان و میتسوبیشی در قالب اتحاد مشترک خود، قصد دارند یک سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری برای ایجاد "صندوق توسعه فناوری" انجام دهند که در راه اندازی محصولات جدید این ۳ شرکت تاثیرگذار خواهد بود، هرچند گفته می‌شود که بخش قابل توجهی از این سرمایه گذاری، صرف تحقیق و توسعه بر روی سیستم‌های محرک برقی و همچنین سیستم‌های رانندگی خودکار خواهد شد.
آنطور که در جزییات این قرداد آمده است، هر یک از شرکت‌های خودروسازی "رنو" و "نیسان"، نزدیک به ۴۰ درصد از این قرارداد را به خود اختصاص داده‌اند و مابقی ۲۰ درصد هم به شرکت خودروسازی میتسوبیشی تعلق خواهد گرفت. در حال حاضر هیچ اطلاعات دقیقی منتشر نشده است که این قرداد کی و چگونه قطعی خواهد شد، اما همه می‌دانیم که هدف از آن توسعه فناوری‌های جدید و سیستم‌های محرک پیشرفته است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک