قبل از معرفی شاسی بلند لیفان X80 باید گفت که کمپانی لیفان خودروسازی نوپابا عمری حدود یک دهه است. اما در همین مدت اندک، توانسته در بسیاری از بازارهای کشورهای در حال توسعه مانند ایران، روسیه، الجزایر، برزیل و … حضور یابد و روند رو به رشدی را تجربه کند.
تا قبل از تولید شاسی بلند لیفان X80 تا اکنون این شرکت خودرو سازی ژاپنی مدل‌های ۵۲۰، ۶۲۰، X50 و X60 خود را به تیراژ در ایران عرضه کرده و به‌ زودی نیز فروش سدان خانوادگی این شرکت یعنی مدل ۸۲۰ آغاز خواهد شد. درنتیجه این خودروساز کوچک که تولید سالانه‌اش از ایران‌خودرو نیز کمتر است، برند چندان ناشناخته‌ای برای ما ایرانی‌ها نیست و توانسته است با کیفیت نه چندان مناسب خود بازار خوبی را در میان انحصار حضور خودرو در ایران پیدا کند.
لیفان x80 ، پرچم دار شاسی بلند چینی ها
با این حال شاسی بلند لیفان X80 یک SUV است که ماه های اول سال ۲۰۱۶ وارد بازار چین شده تا پرچم‌دار آینده کمپانی لیفان در میان شاسی بلند های تولید در این کشور باشد.
با این حال لیفان X80 از یک موتور ۲٫۴ لیتری با قدرت ۱۶۵ اسب بخار بهره می‌برد. یک موتور ۲ لیتری توربوشارژر با قدرت ۲۰۰ اسب بخار و یک موتور ۱٫۸ لیتری توربو نیز در آینده در دسترس خواهند بود. در نسخه فول، انتقال قدرت توسط یک جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ انجام می‌شود؛ هرچند که در نسخه پایه، این قدرت توسط یک جعبه‌دنده دستی ۶ سرعته به چرخ‌های جلو منتقل خواهد شد.
توضیح بیشتر این که ابعاد این شاسی‌بلند ۴۸۷۰/۱۹۳۲/۱۷۴۶ میلی‌متر و فاصله محوری آن ۲۸۵۰ میلی‌متر است که نشان می‌دهد این خودرو یک شاسی‌بلند سایز متوسط بوده و با این‌ وجود خود پینی ها اصرار دارند که این خودرو را یک SUV فول سایز بداند و تا این حد که لیفان X80 را با تویوتا پرادو در یک کلاس قرار داده اند.
لیفان X80 در نمای کناری بیش از هر قسمت دیگر آن به وضوح کوچک بودن سایز رینگ‌هایش به چشم می‌آید و در کنار آن نیز ضخامت ستون D بیش از حد قابل ایراد گرفتن است.
این در حالی است که در نمای جلو لیفان X80 از جلو پنجره شش‌ضلعی بزرگی بهره می‌برد که در ساخت آن هیچ صرفه‌جویی در استفاده از کروم انجام نشده و در نتیجه ظاهری مدرن و اسپرت را به این شاسی بلند بخشیده است.
البته اگر بخواهیم سری هم به داخل این خودرو بزنیم باباز کردن درب، ترکیبی از پلاستیک و طرح چوب را خواهیم دید که نمای قابل قبولی را ایجاد کرده‌اند. یک مانیتور بزرگ در وسط داشبورد به چشم می‌خورد و کلیدهای تهویه مطبوع و سیستم صوتی در زیر آن قرار گرفته و صفحه کیلومتر این خودرو نیز قطعاً بهترین صفحه کیلومتری است که لیفان تاکنون برای تمامی مدل های تولیدی خود طراحی کرده است چرا که نورپردازی خوب و استفاده از المان‌های گرافیکی جلوه مناسبی را در برابر چشم راننده ایجاد می‌کنند.
منبع:گجت نیوز
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک