به گزارش اقتصادنیوز، بازار خودرو در نخستین روزهای کاری سال 95 به دلیل نامشخص بودن قیمت بیمه شخص ثالث و نرخ مالیات بر ارزش افزوده و برخی عوارض و مالیات های دیگر، در بلاتکلیفی به سر می‌برد. این موضوع سبب شده تا خودروسازان فایل های فروش فوری خود را بسته نگه دارند و تا تعیین وضعیت بودجه 95 اقدامی برای فروش فوری در سال جدید انجام ندهند.

فعالان بازار خودرو معتقدند که تصویب دیرهنگام بودجه سبب شده تا عرضه خودروهای صفر کیلومتر از سوی کارخانه‌ها متوقف شود که این موضوع خود ممکن است به افزایش قیمت برخی خودروهای پرطرفدار در کوتاه مدت بیانجامد.

خودروسازان به این خاطر فروش فوری خود را متوقف کرده‌اند که ممکن است هر گونه تغییر در نرخ مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات‌های دیگر و بیمه شخص ثالث، موجب افزایش قیمت خودرو شود از این رو اگر آنها اقدام به فروش خودرو کنند متضرر خواهند شد.

از سویی دیگر بلاتکلیفی در تصویب بودجه 95 سبب شده تا بازار خودرو که به طور طبیعی، هرساله از ابتدای بهار تا پایان آن در رکود به سر برده و معاملاتی نیز در خصوص آن صورت نمی‌گیرد، در رکودی مضاعف قرار گرفته و حجم معاملات در سطح پایینی صورت گیرد.

فعالان بازار خودرو بر این باورند که این رکود با توجه به تغییر فضای قانونگذاری کشور و همچنین فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تا نیمه اول تیر ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن با توجه به آغاز سفرهای تابستانی این احتمال وجود دارد که حجم معاملات خودرو در بازار به سطح بالایی ارتقا یابد.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک