به گزارش ایران پلاک - بر اساس شایعات و حدس و گمان هایی که وجود دارد نسل بعدی فورد موستانگ GT۵۰۰ شلبی که احتمالا سال آینده وارد بازار خواهد شد به شدت مورد بهینه سازی قرار خواهد گرفت و توانایی های حرکتی آن افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.
اخیرا منابع خبری موثقی خبر داده اند که مدل جدید فورد موستانگ شلبی دارای حداکثر سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. البته حداکثر سرعت بالای فورد موستانگ شلبی جدید تنها مشخصه ی این خودرو نیست بلکه مدل جدید این خودرو از تجهیزات استاندارد بیشتر و البته دیسک های ترمز سرامیکی نیز بهره مند خواهد شد.
به تازگی تصاویری نیز به صورت جاسوسی از این خودرو در حالی که در پوشش استتاری قرار دارد منتشر شده بود. جدیدترین اطلاعات از فورد موستانگ شلبی همچنین نشان می دهند که این خودرو به یک موتور V۸ سوپرشارژر دار به حجم ۵.۲ لیتر مجهز است که می تواند ۷۵۰ اسب بخار قدرت را تولید کند. سوپرشارژر مورد استفاده در این خودرو نیز جدید خواهد بود و گفته شده است که حجمی معادل ۲.۶ لیتر دارد.
برای انتقال نیروی موتور به چرخ ها نیز از یک گیربکس ۱۰ سرعته ی خودکار استفاده خواهد شد که با کیربکس مورد استفاده در شورولت کامارو ZL۱ و فورد F-۱۵۰ راپتور یکسان است.
انتظار می رود که فورد موستانگ GT۵۰۰ شلبی ۲۰۱۹ ماه آینده در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی شود.
در خصوص فورد موستانگ مدل ۲۰۱۹ همچنین گزارش شده است که فورد مدل GT۳۵۰ را که به موتور ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی مجهز است را حذف خواهد کرد و به این ترتیب فورد موستانگ در سال ۲۰۱۹ تنها در سه مدل یعنی مدل اکوبوست ۲.۳ لیتری، مدل GT با موتور ۵ لیتری تنفس طبیعی و مدل GT۵۰۰ شلبی با موتور سوپرشارژر دار به بازار عرضه خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک