به گزارش ایران پلاک - ما در خودروی جوک شاهد مفاهیم طراحی همیشگی نیسان نیستیم و به غیر از دماغه وی-موشن که در جلو پنجره خودرو خودنمایی می‌کند، همه جا شاهد طراحی سیال با خطوط منحنی‌وار هستیم که کاملاً در تعادل با سایر بخش‌های خودرو بوده و در مجموع به ایجاد یک طرح جذاب، متفاوت و هماهنگ با فلسفه ساخت کراس‌اوورهای کامپکت منجر شده است. در عین حال فضای داخلی اسپورت و جوان‌پسند است و همان سبک و سیاق همیشگی نیسان را می‌توان دید. در کنار این، استفاده از پلاستیک‌های رنگی در کناره ورودی‌های هوا، قسمت مرکزی کنسول میانی و پایین جعبه دنده باعث جذاب‌تر شدن فضای اتاق شده است.
یکی از نقاط قوت مدل ۲۰۱۷ جو‌ک بحث ایمنی بالای این خودرو است که ‌در کنار مصرف اقتصادی موتور کمک می‌کند تا شاهد عیار بالایی در نقدهای مختلف برای جوک باشیم. این خودرو که در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۶.۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند، در آزمایش‌های موسسه ایمنی و امنیت بزرگراه‌های آمریکا چهار ستاره را دریافت کرده است. خریداران می‌توانند جو‌ک‌های وارد شده به ایران را در دو گونه با پیشرانه‌های متفاوت خریداری کنند.
نمونه نخست جو‌ک که دیفرانسیل جلو نیز هست، دارای یک موتور ۱۵۹۸ سی‌سی به قدرت ۱۱۷ اسب بخار و ۱۵۷ نیوتون متر گشتاور بوده و قاعدتا از قیمت کمتری برخوردار است اما گران‌ترین نمونه جو‌ک که به آپشن‌های متعدد، موتور توربوی قدرتمند و سیستم چهار چرخ محرک مجهز است، با قیمتی معادل ۱۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این مدل از جوک با کد اسپورت، محصولی است جوان‌پسند و مهیج که با استفاده از یک پیشرانه ۱۶۱۸ سی‌سی توربو شارژردار که با رنو تلیسمان نیز مشترک است، قدرتی بالغ بر ۱۹۰ اسب بخار و گشتاوری حدودا ۲۴۰ نیوتون‌متری داشته تا در زمانی کمتر از ۷.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و در نهایت تا بیش از ۲۴۰ کیلومتر در ساعت نیز سرعت بگیرد.
هندلینگ مثال‌زدنی این خودرو در کنار تایرهای پهن و شاسی مستحکم باعث چسبندگی مثال ‌زدنی آن در مانورهای سریع شده است. در کل با اینکه دیدگاه عمومی درباره نیسان جو‌ک این است که نیسان محصولی جذاب ساخته اما شما با خریدش می‌توانید صاحب خودرویی بی‌نظیر شوید‌، محصولی که در کنار ارائه استانداردهای بالای برند نیسان، سطح مناسبی از هندلینگ و راحتی را در قالب یک کراس‌اوور کوچک عرضه می‌کند. دو مورد کلی در بررسی نیسان جو‌ک وجود دارد که با کمک آنها می‌توان شناخت بهتری نسبت به این خودرو به دست آورد.
نخستین مورد طراحی کلی بدنه و اتاق خودرو است که با همه خودروهای هم‌رده متفاوت است و حس جالبی را هنگام حضور در معابر به شما القا می‌کند. مونتاژ خودرو هم واقعا خوب است و سطحی بالاتر از استانداردهای این کلاس را ارائه می‌دهد. مورد دیگر کیفیت مثال‌زدنی سواری نسخه اسپورت نیسان جو‌ک است که باعث پدید آمدن نگاهی کاملا متفاوت به این خودروی ژاپنی می‌شود. چسبندگی مهم‌ترین موردی است که هرگز فکر نمی‌کنید در این خودروی شهری تا این اندازه مورد توجه قرار داشته باشد. خودرو اساسا مثل جزئی از زمین میلی به انحراف ندارد و در مانورهای سطح بالا کاملا تعادل خود را حفظ می‌کند و این یک مزیت بزرگ است. در کنار همه اینها، دوام بالای خودرو است که باعث می‌شود از سال ۲۰۱۰ تاکنون خودروی جوک فروشی چشمگیر و بالغ بر یک میلیون دستگاه را تنها در دو بازار بزرگ اروپا و آمریکای شمالی تجربه کند.
بزودی مدل‌های ۲۰۱۸ این خودرو توسط جهان نوین آریا به فروش خواهد رسید.

منبع : ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک