به گزارش ایران پلاک - به نظر می‌رسد بسته شدن چند ماهه ثبت سفارش باعث شده تا هر دلالی بتواند سود مورد نظر خود را روی خودروهایش اضافه کند و افزایش قیمت بی‌منطقی در بعضی از موارد به شدت به چشم می‌خورد! از کیا سورنتو گرفته تا هیوندای سانتافه و حال نوبت به پورشه ماکان رسیده است.
پورشه ماکان تا قبل از بسته شدن ثبت سفارش با قیمتی در محدوده ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد اما حال با بسته شدن واردات و کم شدن این خودرو در بازار آزاد، این شاسی‌بلند لوکس آلمانی در حالت معمول به قیمت ۸۰۰ میلیون تومانی رسیده و در مواردی حتی قیمت ۱ میلیارد تومانی نیز برای آن آگهی شده که کاملاً بی‌معنا است و بدون منطق است!
بازار آزاد خودرویی در چند ماه اخیر کاملاً آشفته و بدون نظارت بوده و افزایش قیمت‌های ناگهانی باعث ایجاد حباب‌های قیمتی عجیبی روی خودروهای وارداتی شده و گویا دولت آنچنان تمایلی به اصلاح این امر نداشته و کاملاً صبورانه با موضوع برخورد کرده است.
قطعاً پورشه ماکان یکی از حرفه‌ای‌ترین و باکیفیت‌ترین خودروهای موجود در بازار است اما قیمت ۸۰۰ و یا حتی ۱ میلیاردی برای این خودرو کاملاً خرید آن را به چالش می‌کشد و شاید توجیهی برای خرید آن با این قیمت وجود نداشته باشد!
حال باید دید تعرفه‌های جدید چه زمانی تصویب و ابلاغ می‌‌شود و با قوانین جدید چه بلایی بر سر قیمت پورشه ماکان خوش استیل خواهد آمد؟

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک