به گزارش اخبار خودرو ،شماره گذاری محصولات برند لوکس DS که نمایندگی آن در ایران بر عهده شرکت آتی موتور است از چند روز گذشته آغاز شده و در این مدت شاهد ورود مدل DS 5 به خیابان های تهران بوده ایم.
DS برند لوکس سیتروئن پس از گذشت بیش از ۳۰ سال، در مهرماه ۹۴ طی مراسمی در تهران مجددا آغاز فعالیت خود در ایران را اعلام کرد. سپس در بهمن ماه سال جاری نمایشگاه مرکزی خود تحت عنوان خانه دی اس را در بلوار اندرزگو افتتاح کرد.
در حال حاضر مدل های DS 5 هاچ بک و DS 6 کراس اوور توسط این شرکت در فهرست فروش قرار دارند.
DS 5 جدید عاری از هرگونه شباهت با برند مالک خود است و نشان V شکل آن حذف شده است تا نماد DS در جلو پنجره این خودروی به روز شده تعبیه شود.
در قسمت جلوی این خودرو چراغ های جلوی زنون LED با خط کاپوت بازطراحی شده دیده می شود که ابرویی کرومی را بالای مجموعه چراغ ها ایجاد کرده است.
سپر جدید نصب شده در پایین تغییرات قسمت جلوی این خودرو را برجسته تر می سازد در حالی که در قسمت پشت آن مجموعه چراغ های عقب اصلاح شده دیده می شوند.
در داخل DS 5 به روز شده، کنسول وسطی اصلاح شده و سیستم نمایشگر لسمی رنگی دیده می شود که با ۱۲ دکمه طراحی شده است. سیستم رسانه ای این خودرو می تواند صفحه تلفن هوشمند سرنشینان را نشان دهد.
از دیگر ویژگی های تکنولوژیکی در این خودرو می تواند به سیستم نمایش نقاط کور، سیستم هشدار تغییر مسیر، نوربالای خودکار با نور ترکیبی، نمایشگر بالای سر و دوربین دید معکوس اشاره کرد.
زیر کاپوت DS 5 به روز شده در اروپا طیفی از موتورهای به روز شده PSA شامل ۱٫۶ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر THP 165 با قدرت ۱۲۱ کیلووات و گشتاور ۲۴۰ نیوتون متر متصل به گیربکس اتوماتیک شش سرعته اصلاح شده قرار می گیرد. دومین خودرو کراس اوور شهری و کوچک برند DS با نام DS6 است که از پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربو بهره می برد

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک