به گزارش ایران پلاک - مرسدس بنز E کلاس را باید یکی از مهم ترین خودروهای نمایشگاه تهران امسال دانست البته نسل جدید این خودرو به تعداد بسیار محدودی وارد بازار شده است و قیمت بسیار بالایی دارد. اما ستاره ایران قصد دارد تا به زودی و پس از باز شدن ثبت سفارش اقدام به عرضه ی گسترده تر این خودرو کند و این کار قیمت این خودرو را به ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیون تومان کاهش خواهد داد.
مرسدس بنز E کلاس البته با کد E۲۰۰ وارد بازار خواهد شد که به نوعی ضعیف ترین نسخه ی این خودرو است به طوری که برای حرکت دادن جثه ی ۱۵۳۰ کیلوگرمی این خودرو از یک موتور چهار سیلندر ۲ لیتری با قدرت ۱۸۴ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر استفاده شده است. از روی مشخصات همین موتور می توان مطمئن بود کسانی که خواهان قدرت و عملکرد بالایی هستند یک راست به سراغ بی ام و ۵۳۰i جدید خواهند رفت و اکثر افراد مسن تر و کسانی که رانندگی نرم و راحتی را می پسندند به سراغ مرسدس بنز خواهند رفت.
مرسدس بنز E۲۰۰
بنز E۲۰۰ دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر ۷.۷ ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز تنها ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. بهتر بود ستاره ایران مدل E۳۰۰ را برای واردات در نظر می گرفت که آن نیز دارای موتور ۲ لیتری است ولی قدرتی ۲۴۵ اسب بخاری دارد و بهتر می تواند با بی ام و سری ۵ رقابت کند.
از امکانات مرسدس بنز E کلاس می توان به سقف پانوراما، سیستم هشدار بین خطوط، شیفترهای پشت فرمان، هشدار نقطه کور، سیستم تعلیق بادی، گرمکن صندلی های جلو و عقب، سردکن صندلی های جلو، سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم پارک خودکار، چراغ های هوشمند، درب صندوق عقب برقی و قابلیت تغییر حالت های رانندگی اشاره کرد.
از نکات مثب این خودرو باید به هندلینگ مناسب، ایمنی بالا و فضای جادار اشاره کرد و نکات منفی آن را نیز می توان عدم تفاوت ظاهری با بنز C کلاس، موتور ضعیف و قیمت بالا دانست.
در ادامه می توانید تصاویر و ویدیوی تهیه شده از این خودرو در نمایشگاه خودروی تهران را مشاهده کنید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک