به گزارش ایران پلاک - داوود کشاورزیان در سمینار سیاست‌ها و برنامه‌های مدیریت ایمنی راه مجمع جهانی راه (پیارک)، با اشاره به این‌که ایران حدود یک درصد جمعیت دنیا و ۲۱۵ هزار کیلومتر انواع راه دارد، اظهار کرد: حدود ۱۳۰ هزار کیلومتر راه روستایی و ۸۵ هزار کیلومتر سایر راه‌هاست. بر اساس آخرین آمار پلیس راه حدود ۲۰ میلیون خودرو و ۱۰ میلیون موتوسیکلت در کشور پلاک شده است.
وی با بیان این‌که حدود ۹۴ درصد کالا در کشور توسط حمل‌ونقل جاده‌ای در داخل کشور انجام می‌شود، افزود: سال گذشته ۱۶ هزار نفر تلفات جانی رانندگی داشته‌ایم که ۳۰ درصد آن مربوط به راه‌های درون‌شهری است.
رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به هدفگذاری برای کاهش تلفات جانی ناشی از سوانح رانندگی به زیر ۱۰ هزار نفر تا ۱۰ سال آینده به قیمت پایین سوخت در کشور انتقاد و تصریح کرد: روزانه حدود ۷۵ میلیون لیتر سوخت ارزان در کشور مصرف می‌شود.
کشاورزیان با اشاره به استفاده کارشناسان ایرانی از دستاوردهای پیارک یادآور شد: میزان تلفات جاده‌ای نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نکرده و جمع‌بندی ما این است که سقف سرعت مجاز را ۱۰ کیلومتر کاهش دهیم. این مسئله در دستور کار کمیسیون ایمنی راه‌های کشور قرار دارد. بر این اساس در آزادراه‌ها از ۱۲۰ به ۱۱۰ کیلومتر،‌در بزرگراها از ۱۱۰ به ۱۰۰ کیلومتر، در جاده‌های اصلی از ۹۵ به ۸۵ و در راه‌های فرعی از ۸۰ به ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد.

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک