به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، حمیدرضا داودزاده در حاشیه بازدید خبرنگاران از خط تولید شرکت بهمن موتور با اشاره به رشد 60 درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: امسال حدود 17 هزار دستگاه خودرو تولید شده که پیش بینی می شود این میزان در سال آینده با رشد 40 درصدی به 22 هزار دستگاه خودرو برسد.
وی با بیان اینکه امروز این شرکت 3 مدل خودروی سواری و سه مدل وانت تولید می‌کند، افزود: هم اکنون محصولات با بیش از 20 درصد ساخت داخل تولید می شوند و برای تولید خودروهای جدید در حال مذاکره با چند شرکت خارجی مانند مزدا و ایسوزو هستیم اما هنوز به نتیجه نهایی دست پیدا نکرده ایم.
داودزاده با اشاره اجرای برجام و تاثیر آن در صنعت خودرو گفت: بعد از برجام کاهش آنچنانی در هزینه های مالی شرکت صورت نگرفته اما قطعا شرایط برای قطعه سازان بهتر خواهد شد.
وی همچنین از مذاکره با شرکت چینی FAW برای تولید محصولات جدید خبر داد و گفت: در حال حاضر بهمن موتور تنها شریک ایرانی این شرکت در تولید سواری است و محصولاتی که از طریق شرکت خودروسازان راین عرضه می‌شود در واقع با برند یک شرکت دیگر در ایران فروخته می‌شود.
داودزاده به افزایش 14 درصدی دستمزد کارگران اشاره کرده و اظهارداشت: نرخ مالیات بر ارزش افزوده و قیمت حامل‌های انرژی هم در سال آینده تغییر خواهد کرد و از طرف دیگر قطعا با افزایش دیه، نرخ بیمه نامه ها هم افزایش پیدا خواهد کرد اما ما تلاش می کنیم با افزایش تولید و بهره وری قیمت ها را مدیریت کنیم تا در صورت امکان افزایش قیمت در سال 95 نداشته باشیم.
وی با اشاره به میزان فروش در ماههای آخر سال گفت: خوشبختانه بازار خودرو در ماه های بهمن و اسفند تحرک خوبی داشته است و میزان فروش انواع محصولات رضایت بخش بود.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک