به گزارش ایران پلاک - در روزهای گذشته، کمپانی خودروسازی شورلت به طور رسمی از قوی‌ترین و سریع‌ترین محصول خود رونمایی کرد. شورلت کوروت ZR۱، پرچم دار جدید این شرکت خواهد بود که با سود جستن از یک پیشرانه قدرتمند هشت سیلندر، از حالا به عنوان قدرتمندترین محصول سوپر اسپرت شورلت به شمار خواهد آمد که امکان استفاده از آن در جاده‌های استاندارد شهری وجود خواهد داشت. حال در ادامه توجه شما را به ویژگی‌های منحصربه فرد این اتومبیل جلب خواهیم کرد.
- قوی ترین شورلت کوروت که تاکنون ساخته شده است:
در طول ۶۴ سال فعالیت این برند، کمپانی خودروسازی شورلت هرگز یک دستگاه کوروت با چنین قدرتی به صورت استاندارد تولید نکرده است. قدرت ۷۵۵ اسب بخاری و گشتاور حدودا ۹۷۰ نیوتن متری که برخواسته از یک پیشرانه ۶.۲ لیتری هشت سیلندر سوپرشارژر از خانواده موتورهای LT۵ خواهد بود که نسبت به خودروی کوروت Z۰۶، چیزی حدود ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۸ نیوتن متر گشتاور بیشتر دارد، هرچند نباید فراموش کرد که بر روی پیشرانه هشت سیلندر شورلت کوروت ZR۱، از سوپرشارژرهای غول پیکر با ۵۲ درصد حجم بیشتر، سیستم تزریق سوخت دوگانه به همراه سوراخ‌های بیشتر، چهار رادیاتور و همچنین ۱۳ هیتر (گرم کننده) انژکتور مجهز شده است که به عملکرد بهتر پیشرانه کمک می‌کند.
- سریع ترین شورلت کوروت که تاکنون ساخته شده است:
طبیعتا وقتی شما قوی‌ترین شورلت کوروت تاریخ را تولید کنید، بدون شک تبدیل به سریع‌ترین کوروت تاریخ هم می‌شود. طبق اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت سازنده، هدایت نیروی ۷۵۵ اسب بخاری و گشتاور ۹۷۰ نیوتن متری اتومبیل به سمت چرخ‌ها باعث شده است تا شما به حداکثر سرعت ۳۸۸ کیلومتر بر ساعت دسترسی داشته باشید که حتی نسبت به خودروهای استون مارتین DB۱۱، جگوار F-Type SVR، فراری ۸۱۲ سوپرفست و همچنین پورشه ۹۱۱ GT۲ RS یک عملکرد بهتر از خود به نمایش گذاشته است.
- اولین شورلت کوروت ZR۱ با جعبه دنده اتوماتیک:
تا پیش از این، مشتریان شورلت تنها می‌توانستند خودروی اسپرت "کوروت" در مدل‌های ZR۱ را با جعبه دنده دستی خریداری کنند، اما حالا کمپانی خودروسازی شورلت پس از ارائه یک جعبه دنده اتوماتیک برای Z۰۶، حالا برای شورلت کوروت ZR۱ نیز یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک در نظر گرفته است که بر روی کوروت Z۰۶ می‌تواند شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت کمتر از ۳ ثانیه داشته باشد، پس انتظار می‌رود که بر روی ZR۱ یک عملکرد بهتر از خود به نمایش بگذارد.
- تولید نیروی بیشتر توسط باله عقب:
برای بهبود آیرودینامیک اتومبیل، مهندسان شورلت دوباره دست به قلم شده و یک باله جدید آیرودینامیکی در قسمت عقب اتومبیل طراحی کرده‌اند که می‌تواند ۷۰ درصد نیروی بیشتر نسبت به خودروی Z۰۶ و باله آیرودینامیکی آن تولید کند که همین موضوع باعث چسبندگی و هدایت بهتر اتومبیل هنگام مانوردهی خواهد شد. علاوه بر این، شورلت از رینگ‌های بزرگ و سبک وزن استفاده کرده است که برای داشتن یک چسبندگی عالی، آن‌ها را توسط لاستیک‌های "میشلن پایولت اسپرت کاپ ۲" پوشانده است.
- شما می توانید آن را در رنگ "نارنجی" خریداری کنید:
برای نسخه جدید شورلت کوروت ZR۱ که از اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس خواهد بود، یک رنگ منحصربه فرد "نارنجی" ارائه شده است که قطعا یکی از بخش‌های مهم طراحی به شمار خواهد آمد، زیرا با سفارش رنگ "نارنجی" بر روی بدنه اتومبیل خود، می‌توانید بخشی از قسمت‌های داخل کابین و همچنین کالیبراسیون سیستم ترمز را هم به رنگ نارنجی تغییر دهید که بسیار زیبا و چشم نواز است. هرچند انتظار می‌رود که این رنگ منحصربه فرد به عنوان یک گزینه قابل سفارش در اختیار مشتریان قرار گیرد.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک