به گزارش ایران پلاک - ثروتمندترین مرد جهان در شرکت مایکروسافت عاشق سرعت است. بیل گیتس سه پورشه قدیمی و جدید دارد و یک جت پرسرعت که او را در کارهایش یاری می‌دهد. بیل یک قایق بادبانی هم دارد که برای تفریح از آن استفاده می‌کند.
در جولای ۲۰۱۷ اعلام شد ثروت خالص بیل گیتس حدود ۹۰میلیارد دلار است. او از سال ۱۹۸۷ تاکنون به‌طور ثابت در فهرست ۱۰ فرد ثروتمند جهان که توسط نشریه اقتصادی فوربس اعلام می‌شود، قرار دارد. بیل گیتس همچنین برای ۱۲سال متوالی یعنی از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۷ ثروتمندترین فرد آمریکایی بود.
او در سال ۲۰۱۱ به‌دومین فرد ثروتمند در جهان تبدیل شد و در نهایت در ماه مه ۲۰۱۳ برای اولین‌بار جایگاه اصلی خود را به‌دست آورد و به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد. او پس از چند بار جابه‌جا شدن این عنوان، در سال ۲۰۱۷ دوباره آن را به دست آورد.
بیل گیتس در ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ در سیاتل واشنگتن متولد شد. او پسر مری ماکسول گیتس و ویلیام گیتس است. مادر او عضو هیات‌مدیره یک شرکت بزرگ بود و پدرش یک وکیل معروف. بنابراین بیل در خانواده‌ای که به‌طور موروثی موفق بودند، به دنیا آمد.
بیل در ۱۳سالگی در یک مدرسه خصوصی مشغول به تحصیل شد و در این دوران به برنامه‌نویسی کامپیوتر علاقه داشت. جالب این که او در بیشتر مواقع از انجام تکالیف درسی دیگر مانند ریاضی خودداری می‌کرد تا دنبال علاقه خود برود.
بیل اولین برنامه کامپیوتری خودش را در سال ۱۹۷۳ در مدرسه نوشت و در همان سال به‌عنوان یک محقق ملی فارغ‌التحصیل شد و به دانشگاه هاروارد رفت. او استیو بالمر را در دانشگاه هاروارد ملاقات کرد که بعدها به عنوان مدیرعامل شرکت مایکروسافت انتخاب شد.
از بیل گیتس به‌عنوان فردی که پیشگام انقلاب کامپیوتر در قرن بیستم است، نام برده می‌شود که معمار اصلی و مدیرعامل مایکروسافت بود. او تا ماه مه سال ۲۰۱۴ به‌عنوان بزرگ‌ترین سهامدار این شرکت و از ژانویه سال ۲۰۰۰ به‌عنوان مدیرعامل شرکت انتخاب شده بود. گفته می‌شود بیل گیتس به‌عنوان ثروتمندترین فرد جهان در هر ثانیه ۲۵۰ دلار به‌دست می‌آورد، یعنی بیش‌از ۲۰میلیون دلار در روز.
بیل، عشق پورشه
بیل گیتس عاشق سرعت است. او سال ۱۹۸۸ یک پورشه ۹۵۹ کوپه خرید که یک بار به عنوان سریع‌ترین دستگاه تولید خودرو خیابانی در جهان شناخته شده بود. از این پورشه تنها ۲۳۰عدد در جهان وجود دارد. بیل گیتس این ماشین را ۲۵۵ هزار دلار خرید که هم اکنون بیش از ۴۰۰هزار دلار قیمت دارد.
او سپس یک پورشه کارما ۹۱۱ خرید که به‌طور سفارشی برای او طراحی شده و یکی از سریع‌ترین ماشین‌های جهان است. البته بیل در روزهای اول حضور خود در مایکروسافت یک پورشه ۹۳۰ هم داشت. در واقع می‌توان گفت ثروتمندترین مرد جهان عاشق پورشه است و تمام این پورشه‌ها دارای فضای لوکس داخلی بی‌نظیری هستند.
پورشه، هلدینگ خودروسازی آلمانی است که در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه تاسیس شد. تمرکز این شرکت بر طراحی و ساخت خودروهای اسپرت و لوکس است. دفتر مرکزی و کارخانه تولیدی شرکت پورشه در شهر اشتوتگارت، بادن‌وورتمبرگ قرار دارد.
قایق گیتس
بیل گیتس یک قایق بادبانی دارد و با این قایق در امتداد ساحل ساردینیا در ایتالیا، تعطیلاتش را می‌گذارند. این قایق بادبانی ۴۳۶ فوت و ارزش آن ۳۳۰ میلیون دلار است.
جت مخصوص گیتس
گیتس دارای یک هواپیمای خصوصی از نوع بمباردی BD-۷۰۰ دارد. این جت قوی با هواپیماهای بلند پروازی مانند شرکت‌های ایرباس هم رقابت می‌کند.
طراحی این جت به‌گونه‌ای است که برای پرواز در سرعت‌های بالا و برای فاصله‌های طولانی مانند نیویورک به توکیو و سیدنی به لس‌آنجلس مناسب بوده و با سرعت ۹۳۵ کیلومتر در ساعت پرواز می‌کند. قیمت این جت ۴۵میلیون دلار است.

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک