به گزارش ایران پلاک - این روزها اگر تصمیم به خرید یک دستگاه خودروی فراری جدید داشته باشد، نیاز است که حداقل ۲۰۰ هزار دلار در حساب بانکی خود پول داشته باشید، اما با چیزی حدود ۱۵۰ هزار دلار هم می‌توان یک خودروی فراری در مدل‌های دست دوم خریداری کرد که بیشتر از همه نیاز شما را برای داشتن یکی از محصولات فراری برطرف می‌کند. اما اگر به دنبال یکی از محصولات منحصربه فرد فراری هستید و حاضرید بابت آن ۱۵۰ هزار دلار پرداخت کنید، می‌توانید یکی از کتاب‌های فراری را در حراجی ماه آینده خریداری کنید که در آن تاریخچه شرکت با یکسری فاکتورهای منحصربه فرد تشریح شده است.
جالب است بدانید که این کتاب توسط شرکت بریتانیایی Kraken Opus آماده شده است و در لابه لای جلد آن، تاریخچه شرکت خودروسازی فراری و از همه مهم‌تر، زندگینامه شخصیت‌های مهم فراری با دستخط و یا امضای حقیقی آنان قرار گرفته است که باعث شده قیمت این کتاب تا ۱۵۰ هزار دلار پیش بینی شود. گفتنی است که این کتاب در سال ۲۰۱۱ میلادی و در ۸۵۲ صفحه منتشر شد، اما حالا یکی از آنان در نسخه Diamante آماده شده است که با قیمت سرسام آور ۱۵۰ هزار دلار به علاقه مندان ثروتمند فراری ارائه می‌شود، این درحالیست که با پرداخت چنین قیمتی می‌توان صاحب یکی از خودروهای واقعی فراری شد و از این برند ایتالیایی لذت بیشتری برد.
نسخه برتر این کتاب شامل یک کیف چرمی قرمز رنگ و همچنین یک جعبه فیبرکربنی می‌شود که در آن دستخط و امضای افراد سرشناس فراری از جمله "انزو فراری"، "اسکودریا"، "فرناندو آلونسو"، "فلیپه ماسا" و... دیده می‌شود، بویژه دستکش‌های سفید رنگ مسابقه‌ای که از آنان در مسابقات فرمول ۱ کلاسیک استفاده شده است.
این نوع کتاب پیش از این در نسخه‌های "انزو فراری" که با قیمت ۳۷ هزار و ۵۰۰ دلاری فروخته می‌شد، توانست چیزی حدود ۴۰۰ نسخه به فروش برساند، اما نسخه " Diamante" از این کتاب به تعداد محدودی چاپ شد که حالا یکی از نسخه‌های آن در اختیار شرکت حراجی "RM ساتبی" قرار می‌گیرد تا در حراجی ماه آینده نیویورک به فروش گذاشته شود که کارشناسان این شرکت پیش بینی می‌کنند که قیمت آن چیزی مابین ۱۲۵ هزار دلار تا ۱۷۵ هزار دلار باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک