به گزارش ایران پلاک - آگهی تلویزیونی پژو پس از آنکه یک پیام متنی در صفحه نمایشگر خود نشان داد، برای پخش در تلویزیون انگلیس ممنوع شد.
کمپانی خودروسازی پژو برای تبلیغ فناوری اتصال پژو ۲۰۸، نشان داد که یک مرد در حال رانندگی با خودروی پژو ۲۰۸ یک پیام متنی از نامزد خود دریافت می‌کند که بر روی صفحه نمایشگر کنسول اتومبیل نشان داده می‌شود، اما تلویزیون انگلیس اعلام کرد که به دلیل نشان دادن پیام متنی بر روی صفحه نمایشگر اتومبیل که باعث از بین رفتن تمرکز راننده هنگام رانندگی می شود و همچنین رانندگی غیرمسئولانه در تبلیغ پس از خواندن پیام متنی، از پخش آن در تلویزیون جلوگیری کرده است.
آژانس استانداردهای تبلیغات انگلیس موسوم به (ASA) اعلام کرد: نشان دادن پیام متنی در صفحه نمایشگر اتومبیل، باعث اختلال در تمرکز راننده می‌شود و ممکن است که یک حادثه در پی داشته باشد. این پیام شاید در یک لحظه خوانده شود و شرایطی بدتر از تنظیم رادیو نداشته باشد، اما محتوای متن می‌تواند باعث آشفتگی راننده شده و تمرکز آن به جاده را مختل کند که در ویدیو نیز آشفتگی راننده و رانندگی غیرمسئولانه آن پس از خواندن پیام متنی به تصویر کشیده شده است. هرچند در رابطه با این موضوع، کمپانی خودروسازی پژو ادعا می‌کند که صفحه نمایشگر اتومبیل را با زاویه ساخته است تا تمرکز راننده همچنان بر روی جاده حفظ شود و بتواند برای چند لحظه پیام‌های خود را چک کند.
آژانس استانداردهای تبلیغات انگلیس در ادامه افزود: ما در نظر داشتیم که توجه بیشتری در رابطه با این موضوع داشته باشیم که باز هم به نتیجه اولیه رسیدیم و آن هم اختلال در تمرکز راننده هنگام خواندن پیام‌های متنی و رانندگی غیرمسئولانه آن بود.
در ادامه کمپانی خودروسازی پژو اضافه کرد: شرکت ما اعلامیه آژانس استانداردهای تبلیغات انگلیس را می‌پذیرد، اما این موضوع را کاملا رد می‌کنیم که تبلیغ ما به هیچ وجه رانندگی غیرمسئولانه و آشفتگی راننده را پس از خواندن پیام متنی نشان نمی‌دهد. سیستم ما تنها پیام‌های تلفن همراه را نشان می‌دهد که در غیر این صورت، راننده ممکن است از تلفن همراه خود استفاده کند و خطرات بیشتری دشته باشد. علاوه بر این، سیستم و طراحی i-Cockpit پژو اجازه می‌دهد که پیام‌های متنی دریافت شده را به صورت صوتی بخواند تا از به هم خوردن تمرکز راننده جلوگیری شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک