به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، مازراتی لوانته به عنوان تازه وارد بازار اس یو وی های لوکس درصدد اثبات توانمندی های خویش میباشد. تولید اس یو وی های اسپرت لوکس روندی بود که توسط پورشه کاین آغاز شد و اکنون تقریبا هر برند لوکسی حداقل یک محصول اس یو وی در سبد خود دارد. درست است که مازراتی همیشه بی حرف و حدیث در فهرست خودروسازان لوکس قرار داشته اما فقط روح ایتالیایی برای موفقیت آن کافی نیست.
شایعاتی وجود دارد که لوانته بر روی پلتفرم جیپ گرندچروکی ساخته شده اما ظاهر آن کاملا از مازراتی گیبلی الهام گرفته است. مانند همه خودروهای اسپرت ایتالیایی از ظاهری جذاب برخوردار است. اما آیا همه اینها برای رقابت در بازار اس یو وی های لوکس و با اتومبیل هایی مثل بی ام و X6، مرسدس بنز GLE کوپه و البته پورشه کاین کافی خواهد بود ؟
در اینکه لباس مازراتی به خوبی بر تن لوانته نشسته شکی نیست اما ظاهر آن بیشتر شبیه گیبلی است تا برادر بزرگترش کوآتروپورت. چراغ های باریک جلوی آن به جلوپنجره بزرگ متصل شده که از حالت مقعر برخوردار است. برجستگی های گلگیر جای دیگری است که میتوان مشخصات مازراتی را در آن مشاهده کرد.
در نمای کناری فرصتی برای مقایسه پیش می آید. لوانته نیز مانند سایر رقبای خود از پروفایل سقف شیبدار برخوردار است اما این شیب به شدت بی ام و و مرسدس نیست. در دو اتومبیل مذکور به علت شیب تند سقف در انتها، اسپویلر در لبه صندوق طراحی شده است اما مازراتی و پورشه از اسپویلر سقف برخوردار هستند که سقف را کشیده تر نشان میدهد. لوانته و X6 به لطف خطوط بدنه از ظاهری حجیم تر برخوردارند درحالی که مرسدس و پورشه لاغرتر به نظر میرسند. در این میان با اینکه طرح کاین قدیمی تر بوده و باید این روزها با نسل جدید خود جایگزین شود اما هنوز هم در کنار سه طرح جدیدتر حرف های زیادی برای گفتن دارد.
در نمای عقب چراغ و همچنین دو اگزوز دوبل لوانته شباهت هایی با مدل گران توریزمو دارد. درحالی که مازراتی و پورشه در نمای عقب به سبک سنتی اس یو وی ها شباهت دارند اما بنز و بی ام و با شیب تند شیشه عقب شباهت بیشتری را به یک کوپه ایجاد کرده اند.
داخل لوانته مانند پرچمدار سدان های مازراتی، یعنی کوآتروپورت به طور سخاوتمندانه ای از چرم و چوب استفاده شده است. خروجی های تهویه مطبوع مانند کوآتروپورت در دو طرف داشبورد به صورت مستطیلی افقی و در وسط به صورت عمودی در طرفین صفحه نمایش قرار گرفته اند. فرمان خودرو که از آن هم با چرم و چوب تزیین شده به شکلی سه پره خاصی طراحی شده تا نمایانگر نشان نیزه سه شاخ مازراتی باشد.
لوانته بی شک یک اس یو وی سطح بالا در بازار میباشد. اما اینکه آیا میتواند از پس رقبا بربیاید یا خیر، چیزی است که در آینده مشخص خواهد شد.
منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک