به گزارش ایران پلاک - اگه به خاطر داشته باشید، ماه های گذشته در رابطه با این موضوع صحبت کردیم که دارندگان خودروی هایپرکار "بوگاتی ویرون" به خوبی از هزینه‌های نگهداری اتومبیلشان آگاهی دارند و می‌دانند که سالیانه مبلغ ۲۰ هزار دلار تنها صرف هزینه‌های نگهداری از اتومبیل می‌شود، این درحالیست که برای تعویض لاستیک‌های اتومبیل بوگاتی ویرون جدا از هزینه‌های نگهداری اصلی، نیاز به پرداخت هزینه‌ای معادل ۳۰ هزار الی ۴۲ هزار دلار است و هر ۴۰۰۰ کیلومتر باید نسبت به تعویض آنان اقدام کنند که یک هزینه بسیار بالا برای مشتریان ویرون خواهد بود، اما خبر خوب برای دارندگان "بوگاتی شیرون"، کاهش هزینه‌های پرداختی برای لاستیک‌های اتومبیل بود که در این خصوص شرکت سازنده از یک فرم جدید برای نصب لاستیک‌ها استفاده کرده است که هزینه‌های خرید و نصب آنان بر روی اتومبیل را به شدت کاهش می‌دهد.
حال اخیرا در یک موضوع جداگانه، به لاستیک‌های نسخه ویژه بوگاتی شیرون پرداخته شده است که مسیری کاملا متفاوت از بوگاتی شیرون استاندارد را دنبال می‌کند و حتی قیمت لاستیک‌های آن از خودروی بوگاتی ویرون هم بیشتر است.
بوگاتی شیرون Vision GT، نسخه‌ای ویژه از خودروی هایپرکار بوگاتی است که در سال ۲۰۱۵ میلادی یک نسخه کانسپت از آن در بازی "گرن توریسمو" رونمایی شد و سپس با رونمایی رسمی از بوگاتی شیرون و شروع به تولید آن، شرکت سازنده نسبت به ساخت این نسخه ویژه اقدام کرد که طراحی ظاهری آن برگرفته از خودروی مسابقه‌ای تایپ ۵۷G بوگاتی از مسابقات لمانز بوده و در زیر کاپوت خود از یک پیشرانه شانزده سیلندر با قدرت ۱۶۵۰ اسب بخاری و گشتاور ۱۲۳۰ نیوتن متری سود می‌برد.
جالب است بدانید که این خودرو در ابتدا به یک شاهزاده سعودی فروخته شد و پس از آن در اختیار یک کلکسیونر اهل "لس آنجلس" قرار گرفت. نسبت به نسخه‌های استاندارد بوگاتی شیرون، این مدل فقط ۲۰ هزار دلار صرف هزینه روغن موتور ویژه، شیشه‌های متفاوت و همچنین سیستم تنظیم فشار باد لاستیک‌های آن شده است. صحبت از لاستیک شد، در این خصوص جالب است بدانید که بوگاتی با همکاری شرکت میشلن فقط ۲ مجموعه از لاستیک‌های منحصربه فرد اختصاصی برای بوگاتی شیرون Vision GT تولید کرده است که قیمت هر مجموعه چیزی معادل ۹۳ هزار دلار خواهد بود. با این حساب، خودروی بوگاتی شیرون Vision GT در مجموع به قیمت تخمینی ۵.۱۶ میلیون دلار فروخته شده است که لاستیک‌های آن حتی از برخی ماشین‌های لوکس بازار قیمت بالاتری دارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک