به گزارش ایران پلاک - عمده اتفاقات عجیبی که در رسانه‌های خبری بویژه رسانه‌های مرتبط با صنعت خودروسازی به آن پرداخته می‌شود، معمولا در کشور روسیه اتفاق می‌افتد. همچون سرقت چند دستگاه خودروی BMW به صورت همزمان، رانندگی در ترمینال فرودگاه و آسیب رساندن به آن، تصادفات عجیب و... که در موارد متعددی در مورد آنان کار کرده‌ایم. حال این اواخر نیز بار دیگر رسانه‌های خبری به یک موضوع عجیب در کشور روسیه پرداخته‌اند، اما این بار یک اتومبیل عجیب ۸ چرخ که همانند خودروهای AATV ساخته شده است.
به گزارش یکی از کاربران سرویسهای اجتماعی روسی، این هیولای ۸ چرخ در واقع یک خودروی استاندارد بوده است که با اصلاحات سنگین در دهه ۱۹۵۰ میلادی، تبدیل به چنین خودروی عجیبی شده است. درحالی که این خودرو همانند یک کرگدن به نظر میرسد، اما در واقع وزن آن به چیزی حدود ۶۰۰ کیلوگرم رسیده و ابعاد آن چیزی بزرگتر از یک خودروی سدان نیست، زیرا گفته میشود که این خودروی عجیب روسی دارای طول ۴۵۳۰ میلی متر، عرض ۱۹۰۰ میلی متری و همچنین ارتفاع ۱۴۹۰ میلی متر است که به خاطر استفاده کامل از پنل‌های آلومینیومی برای ساخت بدنه اتومبیل، وزن آن به چیزی حدود ۶۰۰ کیلوگرم رسیده است.
اطلاعات زیادی از این خودروی عجیب روسی منتشر نشده است، اما گفته می‌شود که این خودرو برمبنای GAZ-M۲۰ Pobeda روسی ساخته شده و دارای سیستم تمام چرخ محرک است!. در ادامه بد نیست بدانید که شرکت خودروسازی "گاز (GAZ)" یا "گورکوفسکی اتومبیلی زاود (به معنای کارخانه خودروسازی گورکی)"، شرکت خودروساز روسی است که در سال ۱۹۲۹ با همکاری میان شرکت فورد و دولت اتحاد جماهیر شوروی با عنوان ناز فعالیت خود را آغاز کرد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک