به گزارش ایران پلاک - بی ام و ۱۶۰۰ کروک به عنوان بخشی از خانواده سری ۰۲، بدون شک یکی از نادرترین قطعات پازل صنعت خودروسازی است که در تاریخ این صنعت دیده می‌شود، زیرا بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ میلادی، کمپانی خودروسازی "بی ام و" تنها ۱۶۷۲ نسخه از آن تولید کرد و در اختیار علاقه‌مندان قرار داد. حال اخیرا یکی از مدل‌های این خودرو پس از بازسازی کامل، در اختیار شرکت حراجی "سیلورستون" قرار گرفته است تا در تاریخ ۱۱ تا ۱۲ نوامبر به حراج گذاشته شود.
همانطور که گفتیم، ۱۱ و ۱۲ نوامبر سال جاری این خودرو در نمایشگاه اتومبیل‌های کلاسیک NEC انگلستان به حراج گذاشته خواهد شد که کارشناسان "سیلورستون" معتقد هستند این خودروی کلاسیک بسیار نادر می‌تواند قیمتی بین ۵۰ الی ۶۰ هزار پوند داشته باشد که معادل آن چیزی حدود ۶۵ هزار و ۹۳۳ دلار یا حداکثر ۷۹ هزار و ۱۲۰ دلار خواهد شد.
شاید این خودرو یکی از نادرترین خودروهای جهان و همچنین تنها خودروی ۱۶۰۰ کروکی BMW در انگلستان باشد. اما با پرداخت این پول، از بین محصولات شرکت خودروسازی BMW می‌توان یکی از جدیدترین مدل‌های M۳ را به قیمت ۵۸ هزار و ۵۸۰ پوند در انگلستان و یا به قیمت ۷۷ هزار و ۲۴۷ دلار در ایالات متحده آمریکا خریداری کرد، هرچند اگر کمی بیشتر هزینه کنید، می‌توانید یکی از مدل‌های فول آپشن سری ۵ و یا مدل‌های پایه سری ۷ را خریداری کنید که دارای امکانات و تجهیزاتی پیشرفته نسبت به اتومبیل ۱۶۰۰ کروک خواهند بود.
نکته جالب این خودرو، می‌تواند در رابطه با مالکان سابق این اتومبیل باشد، زیرا شایعات تایید نشده به این موضوع اشاره دارند که طراح مشهور جهان یعنی "پیر کاردین"، یکی از مالکان سابق این اتومبیل بوده که تا سال ۱۹۹۴ میلادی این اتومبیل را در اختیار داشته است، اما پس از آن توسط یکی از کلکسیونرهای انگلستانی خریداری شده و سپس بازسازی می‌شود.
از مشخصات مهم این خودرو می‌توان به پیشرانه اصلی با شماره سریال M۷۳۱۵۷۳ و همچنین جعبه دنده ۴ سرعته شرکتی اشاره داشت که به صورت ویژه نگهداری شده و بدون هیچ مشکل خاصی کار می‌کنند، زیرا در طول حیات چندین ساله این خودرو، تنها ۱۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر کارکرد داشته است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک