به گزارش ایران پلاک - متاسفانه داستان هوندا در ایران بسیار ناراحت کننده است. برند پس از سال ها، سال گذشته توسط گلرنگ موتور عرضه شد ولی مشکلات واردات و کشور مبدا باعث شد تا واردات آن به صورت کلی متوقف شد و مشکلات دیگری نیز باعث شد تا این شرکت به توقف فعالیتی طولانی مواجه شود. اما سال گذشته این شرکت هوندا آکورد فیس لیفت جدید را معرفی کرده بود اما به دلیل اینکه این خودرو در کشور آمریکا ساخته شده، تعدادی از این خودرو در گمرک برای مدت ها ماند و در نهایت با خودروهای بی ام و X۴ توانستند ترخیص شوند. اتفاقی که در عمل افتاد، ورود چند دستگاه در تعداد کم از آکورد جدید در مدل ۲۰۱۶ است که از نظر ظاهری متفاوت است و چهره بروز تری دارد.
این خودرو به پیشرانه ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی مجهز شده و روی آن گیربکس CVT نصب شده است اما این گیربکس نسبت به مدل قبلی بهینه تر شده و عملکرد مناسب تری نسبت به آن دارد. حداکثر توان تولیدی این خودرو ۱۸۵ اسب بخار و ۲۴۵ نیوتن متر است و شتاب آن به صورت رسمی ۷.۸ ثانیه اعلام شده اما در شهری مانند تهران نباید توقع این شتاب را با توجه به کیفیت بنزین و ارتفاع از سطح دریا داشت.
اما در این میان و با توجه به تعداد کم آکوردهای وارد شده، در بازار آزاد قیمت های عجیبی برای این خودرو در نظر گرفته شده و اگر نسخه های ۲۰۱۶ صفر کیلومتر آن را پیدا کنید، قیمتی بیش از ۲۶۰ میلیون تومان دارند و گاهاً قیمت آنها به بیش از ۲۸۰ میلیون تومان نیز رسیده است. قیمتی غیرمنطقی و حبابی که مطمئناً به خاطر تعداد بسیار کم این خودرو و عدم عرضه تویوتا کمری به عنوان رقیب مستقیم هوندا آکورد است. به نظر می رسد با گذشت زمان، قیمت بالا این خودرو تعدیل شود و با اعدادی واقعی تر برای فروش به نمایش گذاشته شوند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک