به گزارش ایران پلاک - بدون شک همه جهان با اسلحه کلاشینکف یا به نوعی AK-۴۷ آشنا هستند که در داخل کشور نیز به صورت گسترده از این سلاح تهاجمی در نیروهای مسلح استفاده می‌شود، اما پس از چندین دهه تولید اسلحه، گویا کلاشینکف به فکر تولید وسایل نقلیه هم برای نیروهای امنیتی افتاده است که در این مورد به سراغ یک موتورسیکلت تمام الکتریکی (از محصولات شرکت‌های زیرمجموعه خود) رفته و آن را تبدیل به یک وسیله نقلیه برای نیروهای پلیس روسیه کرده است.
این موتورسیلکت طبق اطلاعات بدست آمده، در مجمع بین المللی نظامی و فنی روسیه معرفی شده است که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از این موتورسیکلت برقی توسط نیروهای پلیس استفاده خواهد شد تا امنیت برگزاری مسابقات و یا پس از آن، امنیت شهر را در سکوت کامل حفظ کند.
این موتورسیکلت با یکبار شارژ کامل باتری‌ها، قادر به طی کردن مسافتی ۱۰۰ مایلی خواهد بود که با تبدیل آن به واحد‌های قابل فهم، به چیزی معادل ۱۶۰ کیلومتر خواهد رسید که برای نیروهای پلیس کافی خواهد بود. در این معرفی هیچگونه صحبتی از مقدار خروجی قدرت سیستم محرک نشده است و حتی اطلاعات دقیقی هم از اطلاعات شارژ و یا ظرفیت باتری‌ها ارائه نشده است و تنها می‌دانیم که این موتورسیکلت می‌تواند با یکبار شارژ کامل تا مسافت ۱۶۰ کیلومتر شارژدهی کند. باتوجه به ظاهر، می‌توان این موتورسیکلت را مناسب برای هر مسیری حتی مسیرهای آفرودی دشوار دانست. سیستم ترمز جلوی آن دیسکی بوده و نیروی مناسب را برای توقف موتورسیکلت فراهم می‌سازد.
البته این موتورسیکلت تنها در انحصار روسیه نخواهد بود. زیرا در یک قرارداد رسمی، این موتورسیکلت در ایالات متحده آمریکا هم ساخته می‌شود که تحت عنوان SilentHawk شناخته شده و می‌تواند مسافتی حدودا ۱۷۵ کیلومتر را تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها طی کند که چیزی نزدیک به موتورسیکلت کلاشینکف خواهد بود. وزن موتورسیکلت هم چیزی حدود ۱۵۸ کیلوگرم ذکر شده است که دلیل اصلی آن می‌تواند سیستم محرک الکتریکی موتورسیکلت باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک