به گزارش ایران پلاک - در تاریخ ۴ دسامبر، بیش از ۵ سال پس از اینکه اولین طرح مفهومی "اوروس" را دیدیم، کمپانی خودروسازی لامبورگینی سرانجام تصمیم به تولید این خودروی شاسی بلند عجیب گرفت تا چشم انداز آینده شرکتش را به حقیقت تبدیل کند. با این حال، برای اولین بار نیست که لامبورگینی یک اتومبیل شاسی بلند تولید می‌کند و پیش از طراحی و ساخت شاسی بلند "اوروس"، کمپانی خودروسازی لامبورگینی تولید یک خودروی شاسی بلند دیگر را در کارنامه خود دارد.
لامبورگینی LM۰۰۲، اولین شاسی بلند عجیب این خودروساز ایتالیایی است که در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی به عنوان یک وسیله نقلیه پیشرفته نظامی طراحی و ساخته شد، اما در مقابل خودروی نظامی Humvee توانست قرارداد را بدست آورد و این فرصت را از شاسی بلند نظامی لامبورگینی بگیرد. در سال ۱۹۸۱ میلادی، مهندس "جیولی آلفییری" پروژه خود را به یک وسیله نقلیه استاندارد برای مصارف عموم تغییر داد و پس از ۵ سال توسعه، در نهایت اولین محصول نهایی خود را در نمایشگاه بروکسل ۱۹۸۶ میلادی به نمایش گذاشت تا اولین خودروی شاسی بلند لامبورگینی با قابلیت استفاده عموم متولد شود.
این خودرو در زیر کاپوت خود از پیشرانه ۱۲ سیلندر معروف لامبورگینی "کانتاش" استفاده می‌کرد. یک موتور ۵.۲ لیتری دوازده سیلندر تنفس طبیعی که می‌تواند حداکثر ۴۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند و سرعت لامبورگینی LM۰۰۲ را به مرز ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند، این درحالیست که دیگر خودروهای موجود در بازار همچون شورلت کوروت، از یک پیشرانه ۵.۷ لیتری هشت سیلندر سود می‌برد که تنها ۲۳۰ اسب بخار قدرت دارد.
بدنه لامبورگنی LM۰۰۲ ترکیبی از فایبرگلاس و آلومینیوم بود و همچنین از یک سیستم انتقال قدرت چهارچرخ محرک سود می‌برد که مجهز به دیفرانسیل قفل شونده است. داخل کابین اتومبیل هم در سال ۱۹۸۶ میلادی، یک فضای کاملا لوکس به شمار می‌رفت. اما با این وجود، خودروی لامبورگینی LM۰۰۲ طی شش سال حیات خود تنها موفق به فروش حدودا ۳۰۰ دستگاه شد. ولی برای لامبورگینی اوروس می‌توان یک فروش بسیار خوب را پیش بینی کرد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک