به گزارش ایران پلاک ، نگرش معمولی که درباره اتومبیل های لوکس وجود دارد این است که افراد عادی امکان خرید آن را ندارند. اما کیا با ارائه نسل جدید کادنزا میخواهد این طرز فکر را تغییر داده و خودرویی با انبوه امکانات رفاهی و ایمنی روانه بازار کند که بسیاری از افراد طبقه متوسط نیز بتوانند آن را خریداری کنند.
کادنزا محصولی است که میتوان آن را مابین سدان بزرگ و لوکس کیا K900 و سدان سایز متوسط کیا اپتیما قرار داد. هرچند کادنزای ۲۰۱۷ به بزرگی کیا K900 نیست اما کاملا از نظر سطح تجهیزات و امکانات ارتقا یافته و با استفاده از برخی المان های خاص مانند جلوپنجره ای متفاوت با سایر محصولات کیا، میتوان آن را یک سدان لوکس به حساب آورد.
ظاهر کادنزا همه چیز آن نیست. این سدان چهار چرخ متحرک فول سایز از یک موتور ۳٫۳ لیتری V6 با قدرت ۲۹۰ اسب بخار و ۲۵۳ فوت پوند گشتاور بهره میبرد. قدرت این موتور از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل میشود. البته این موتور نسبت به مدل ۲۰۱۶ افزایش قدرت و گشتاور چندانی نداشته ولی مصرف سوخت آن کمتر شده است. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو ۹٫۸ لیتر در صد کیلومتر است که کمتر از هیوندای آزرا ۲۰۱۷ و شورلت ایمپالا ۲۰۱۷ اما بیشتر از بیوک لاکراس ۲۰۱۷ میباشد.
کادنزای ۲۰۱۷ وزنی بین ۳۶۰۰ تا ۳۸۰۰ پوند دارد و در جلو از تعلیق مک فرسون و در عقب از نوع چند میله ای استفاده کرده و کمک فنرهای آن برای رانندگی نرم تنظیم شده اند. این سیستم تعلیق موجب شده پستی و بلندی ها سرنشینان را در جاده های خشن و حتی در تقاطع هایی مانند خطوط راه آهن نیز آزرده نکند. برای داشتن احساس لاکچری بیشتر فنرهای پیچشی ۳۵ درصد سخت تر شده اند و این درحالی است که وزن ساختار خودرو نیز کمتر شده است. البته این فنرهای سخت تر بدان معنی نیست که کادنزا در پیچ ها همانند خودروهای اسپرت عمل میکند. در پیچ های تند و با سرعت زیاد نیروی گریز از مرکز کاملا به سرنشینان فشار وارد میکند. البته برای اینکه این حالت تا حدودی جبران شود کیا ECU 16 بیتی را با نمونه ۳۲ بیتی تعویض کرده و از طرف دیگر اسکلت فرمان را به جای فولاد از آلومینیوم انتخاب کرده از پردازش بهتر و انتقال نیرو به چرخ های جلو از یک سو و فرمان سبک تر از سوی دیگر کنترل خودرو در پیچ ها را تسهیل نماید.
کیا کادنزا همانند اغلب محصولات کیا و هیوندای دارای چهار حالت رانندگی است که توسط یک سلکتور که در کنار اهرم تعویض دنده قرار دارد انتخاب میشوند. با استارت خودرو، حالت رانندگی به طور پیشفرض بر روی کامفورت قرار میگیرد و با فشار دادن این سلکتور میتوان حالت های اکو، اسپرت و اسمارت را انتخاب نمود. در هر کدام از آنها فرمان پذیری و تعویض دنده متناسب با حالت رانندگی تغییر میکند.
حالت اسمارت یا هوشمند با بررسی رفتارهای راننده فرمان پذیری و تعویض دنده را برحسب نحوه رانندگی شما تنظیم میکند. در حالت های اکو و کامفورت خلاصی فرمان بیشتر شده و پدال گاز نرم تر میشود. اما پیشنهاد ما حالت اسپرت است که در آن فرمان اندکی سفت تر شده، تعویض دنده سریع تر انجام شده و تمام ۲۹۰ اسب بخار قدرت موتور بکار گرفته میشود.
گیربکس کادنزا به طرز شگفت آوری خوب عمل میکند. تعویض این هشت دنده بسیار نرم بوده و بدون جلب توجه انجام میشود. همچنین شما میتوانید این کار را با استفاده از پدال های پشت فرمان انجام داده یا آن را به عهده خود گیربکس بگذارید. یکی از افتخارات کیا موتورز این است که گیربکس کادنزا به جای استفاده از مارک های معروفی مثل ZF یا آیسین حاصل مطالعات و طراحی مرکز تحقیق و توسعه این شرکت در کره است.
یکی از ویژگی های خوب کادنزا ۲۰۱۷ سیستم کروز کنترل تطبیقی آن است. در یکی از مسیرها که محدودیت سرعت ۵۵ مایل در ساعت وجود داشت ما سرعت را بر همین مقدار تنظیم کردیم و اندکی جلوتر پس از روبرو شدن با ترافیک سنگین تر با فشردن پدال ترمز سرعت خودرو به ۲۵ مایل بر ساعت رسید و پس از اینکه ترافیک رفع شد سرعت دوباره بدون نیاز به فشردن مجدد گاز به همان ۵۵ مایل بر ساعت بازگشت. البته این سیستم در رده های میانی و بالایی تجهیزاتی کادنزا قابل دسترسی است و در مدل پایه چنین قابلیتی وجود ندارد.
بدیهی است که در خودروهای لوکس فقط رانندگی نرم نیست که کفایت میکند. این خودروها به کابینی شیک و مملو از تجهیزات نیز نیاز دارند. اتومبیلی که ما آن را تست کردیم نسخه لیمیتد کادنزا ۲۰۱۷ بود که از نمایشگاه سربالا با قابلیت نمایش حداکثر سرعت مجاز، سرعت فعلی و نقشه مسیر سود میبرد. کابین کادنزا در نهایت سکوت ممکن به سر برده و حداقل تا سرعت های کمتر از ۶۵ مایل بر ساعت کمترین صدا از جاده به آن منتقل نمیشود. صندلی ها از چرم ناپا پوشیده شده و مجهز به تهویه مطبوع میباشد.
اما سکوت حاکم بر کابین تمام ضعف های آن را نمیپوشاند. تعداد دکمه ها در کنسول وسط و جلو و روی فرمان بیش از میزان متداول در چنین خودروهایی است و صفحه نمایش ۸ اینچی آن با وجود ارتقا صورت گرفته هنوز از پردازش چندان سریعی بهره مند نیست. البته در صورتی که نخواهید از سیستم ناوبری داخل خودرو استفاده کنید امکان اتصال به گوشی از طریق اپل کارپلی و اندروید اتو نیز فراهم شده است.
کیا در هدف خود مبنی بر ارائه محصولی با امکانات بیشتر و قیمت کمتر موفق بوده است. با وجود اینکه قیمت کادنزا ۲۰۱۷ که فروش آن از پایان اکتبر آغاز میشود هنوز رسما اعلام نشده اما مدیران کیا اعلام کرده اند که قیمت پایه آن کمتر از ۳۲ هزار دلار میباشد که در این صورت از کادنزای ۲۰۱۶ ارزان تر خواهد بود. در کل باید گفت کیا کادنزا ۲۰۱۷ اتومبیلی است که میتواند برای رقبای آسیایی، اروپایی و آمریکایی خود عرض اندام کند.

منبع: اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک