به گزارش ایران پلاک - بدون شک معروف‌ترین ناوگان پلیس در سراسر جهان، مربوط به شهر دبی خواهد بود که در آن می‌توان انواع و اقسام خودروهای سوپراسپرت و گران قیمت از جمله بوگاتی ویرون، لامبورگینی اونتادور، مرسدس بنز G کلاس و... را مشاهده کرد. اما گویا این ناوگان لوکس و گران قیمت عطش دبی را برای داشتن یک ناوگان پلیس منحصربه فرد برطرف نکرده است، به همین دلیل به سراغ "هاوربایک" رفته‌اند تا اولین کشوری باشند که از "هاوربایک" در ناوگان پلیس خود استفاده می‌کند.
هاوربایک مورد نظر که به خدمت ناوگان پلیس دبی درآمده است و می‌توانید فیلم آن را در انتهای همین مقاله شاهد باشید، توسط شرکت Hoversurf ساخته شده است که اساسا ترکیبی از یک موتورسیکلت، هواپیمای بدون سرنشین و همچنین یک هلیکوپتر است که می‌تواند تا ارتفاع ۵ متری بالا رفته و با سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
این هاوربایک طبق ادعای شرکت سازنده، می‌تواند تا ۳۰۰ کیلوگرم توانایی حمل بار و یا انسان را داشته باشد و همچنین با شارژ کامل باتری‌های آن، می‌توان حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه با آن پرواز کرد. هنوز مشخص نیست که پلیس دبی از این هاوربایک چگونه می‌خواهد استفاده کند، اما اداره پلیس شهر دبی پیشنهاد کرده است که از این هاوربایک می‌تواند در ماموریت‌های ترافیکی استفاده کرده و به کاهش تراکم آنان کمک کند.
در ادامه شرکت Hoversurf می‌گوید که این مدل به تدریج چندین آزمایش انجام خواهد داد تا مطمئن شویم که می‌تواند در شرایط سخت هم کاربرد داشته باشد، همچون عملکرد صحیح در روزهای گرم سال و یا در برابر گرد و غبارهای شدید که معمولا شهر دبی چنین شرایطی دارد.
طبق ادعای شرکت سازنده، این هاوربایک قابلیت کنترل از راه دور را دارد و رادیوکنترل آن می‌تواند تا فاصله حدودا ۶ کیلومتری برد داشته باشد که برای پروازهای بدون سرنشین بسیار کاربردی خواهد بود. علاوه بر این موتورسیکلت پرنده، اداره پلیس شهر دبی از یک موتورسیکلت هوشمند الکتریکی نیز رونمایی کرده است که به ۸ دوربین مجهز شده است تا قابلیت تصویربرداری به صورت ۳۶۰ درجه را داشته باشد. علاوه بر این، موتورسیکلت مذکور می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین تا ۸ ساعت کارکرد مداوم تنها با یکبار شارژ کامل باتری‌ها داشته باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک