به گزارش ایران پلاک - بازار متنوع تایرها تنها به خودروهای سواری، کامیون، اتوبوس و ماشین‌های کشاورزی ختم نمی‌شود. بخشی از این بازار در اختیار تایرهای غول‌آسایی است که تا دو برابر قد یک انسان بالغ ارتفاع دارند و قرار است حکم کفش یک ماشین به وزن ۲۴۰تن آن‌هم در شرایط سخت معدنی را داشته باشند.
در این رابطه با مهندس سجاد ناصری ، از مدیران بازاریابی و فروش شرکت نیکران‌لاستیک به‌عنوان تنها نماینده رسمی تامین‌کننده تایرهای راهسازی و معدنی میشلن در ایران به گفت‌وگو نشستیم.
نماینده رسمی میشلن فرانسه در ایران از حساسیت‌های موجود در بازار این نوع تایرها و نقش آنها در کاهش هزینه‌های تمام‌شده معدن می‌گوید.
او البته از طرح جدیدی برای فروش این دسته از تایرهای گران‌قیمت خبر می‌دهد که قرار است با ضمانت میزان کارکرد به مشتری فروخته شود. در این طرح اگر تایرهای معدنی عمر کمتری از آنچه کارشناسان میشلن برای تایر تعیین می‌کنند، داشته باشد به‌صورت رایگان با تایر جدید تعویض می‌شوند.
مهندس سجاد ناصری از مدیران بازاریابی و فروش شرکت نیکران‌لاستیک پیچیدگی های ساختاری و تولید تایرهای راهسازی و معدنی را مهم‌ترین دلیل برای عدم ورود تایرسازان داخلی به موضوع ساخت می‌داند و می‌گوید: متاسفانه در ایران توجه خاصی به تایرهای OTR یا همان تایرهای ویژه راهسازی و ماشین‌های معدنی نمی‌شود. علت اصلی آن نیز ساختار پیچیده تولید این تایرهاست که علاوه‌بر سایز و پترن نوع کامپاند، طراحی آنها بسیار حائز‌اهیمت است.
هرچند نوع قدیمی و نخی آن یعنی بایاس در ایران تولید می‌شود اما هنوز تکنولوژی تولید تایرهای معدنی رادیال به کشور وارد نشده است. درحالی که تکنولوژی ساخت تایرهای رادیال OTR مدت‌هاست در دنیا عملیاتی و استفاده از تایرهای بایاس نخی به‌دلیل مشکلات کیفی و خطرات ناشی از ترکیدگی آنها از چرخه مصرف حذف شده است اما متاسفانه هنوز امکان تولید آن در ایران وجود ندارد.
او با تاکید بر این نکته که اکثر تایرهای موردنیاز برای استفاده در ماشین‌آلات معدنی به صورت وارداتی تامین می‌شوند، می‌گوید: «تولیدکننده‌های داخلی تنها قادر به تولید سه یا چهار سایز از تایرهای راهسازی، آن هم با تکنولوژی بایاس هستند. این تایرها در سایزهای کوچک تولید می‌شوند و برای لودرها و ماشین‌های راهسازی کاربرد دارند، درحالی‌که تایرهای OTR در معادن استفاده می‌شوند و درحال‌حاضر حتی یک حلقه تایر دامپتراکی معدنی ایرانی نیز در معادن کشور یافت نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه نیکران‌لاستیک تامین‌کننده رسمی تایرهای راهسازی و معدنی در ایران است و باکیفیت‌ترین محصولات در این گروه ازجمله میشلن و تراینگل را روانه بازار ایران کرده، می‌گوید: «تایرهای معدنی میشلن از بالاترین کیفیت ساخت و بیشترین طول‌عمر در بین تایرهای معدنی برخوردارند و شرکت نیکران‌لاستیک به‌عنوان نماینده رسمی میشلن فرانسه در ایران نسبت به تامین این تایرها درمجموعه معادن کشور اقدام می‌کند.
وی آمار دقیقی از تعداد ماشین‌آلات معدنی موجود درکشور را ندارد و علت آن را غیرفعال بودن برخی معادن و نیز ورود تعداد زیاد ماشین‌های دست‌دوم از کشورهایی نظیر اندونزی، مالزی و استرالیا در زمان تحریم‌ها می‌داند و می‌گوید: «در‌حال‌حاضر کوماتسو ژاپن به‌عنوان مطرح‌ترین تولیدکننده ماشین‌آلات معدنی در ایران مشغول فعالیت است و پس از آن بلازهای روسی عنوان بیشترین کاربر را در بین معادن دارند.»
وی درخصوص تایرهای مورداستفاده در ماشین‌های معدنی موجود درکشور نیز می‌گوید: « در ایران از ماشین‌های ۳۰تا ۲۴۰تن استفاده می‌کنیم که تمام این خودروها نیاز به تایرهای ویژه OTR دارند.»
وی میشلن، بریجیستون وگودیر را سه برند مهم و تاثیرگذار تولیدکننده تایرهای معدنی در دنیا معرفی می‌کند و می‌گوید: «درحال‌حاضر تنها تایرهای OTR میشلن به‌صورت رسمی وارد بازار کشور می‌شوند و نیکران‌لاستیک خدمات مناسبی بابت مشاوره فنی خرید، استفاده، نگهداری و بازدیدهای دوره‌ای تایرهای معدنی به خریداران ارائه می‌دهد و محصولات خود را با گارانتی رسمی میشلن به فروش می‌رساند.»
ناصری دلیل اقبال بالا به این سه برند را کیفیت برتر آنها می‌داند و می‌گوید: «صاحبان معادن برای خرید تایر موردنیاز ماشین‌آلات خود به موارد بسیار زیادی توجه می‌کنند، چراکه بالاترین هزینه در استخراج معادن هزینه نگهداری ماشین‌آلات آن است و تایر به‌دلیل قیمت بالا، سهم بسزایی در هزینه‌های معدن دارد. به‌همین جهت هزینه تایر بعد از هزینه‌های مربوط به سوخت و نگهداری ماشین‌ها و… در رتبه بالایی قرار دارد و باید توجه ویژه‌ای به هزینه فایده‌ها در خرید تایر کرد.
یکی از ملاک‌های مهم در انتخاب و خرید تایرهای معدنی توسط معادن بزرگ، میزان ساعت کارکرد آنهاست و به‌گفته مدیرفروش تایرهای معدنی نیکران‌لاستیک در صورت بالا بودن ساعت کارکرد تایر، تاثیر قابل‌توجهی در کاهش هزینه‌های تمام‌شده معدن دارد.
به‌همین جهت تایرهای میشلن علاوه‌بر کیفیت بالا به‌دلیل بالا بودن ساعت کارکرد به‌عنوان مقرون‌به‌صرفه‌ترین تایرهای معدنی در دنیا شناخته می‌شوند و معادن برای کاهش هزینه‌های خود استفاده از این تایرها را در اولویت خود قرار می‌دهند.
وی زمان استاندارد استفاده از این تایرها را به عوامل متعددی مرتبط می‌داند و می‌گوید: «نوع ماشین، میزان بار، تعداد سیکل در هر شیفت کاری، میزان سرما و گرما، نوع سنگ و کانی موجود در معدن، شیب جاده و بسیاری از مسایل محیطی در طول عمر تایرها تاثیرگذار هستند.»
سهم ۴۰درصدی میشلن ازبازار تایرهای معدنی ایران
ناصری سهم تایرهای معدنی دامپتراکی میشلن در ایران را تا پایان سال بیش‌از ۳۰ درصد برآورد می‌کند و می‌گوید: «سایر برندهای مطرح مانند برند آمریکایی گودیر در ایران نماینده رسمی ندارند و به‌همین دلیل خدمات ارائه‌شده توسط میشلن و همچنین کیفیت و زمان استفاده بالاتر می‌تواند تاثیر بسزایی در استفاده بیشتر از این تایر در معادن داشته باشد.»
کاهش هزینه سوخت معادن با استفاده از تایرهای میشلن
مدیرفروش تایرهای معدنی و راهسازی نیکران‌لاستیک با اشاره به قیمت بالاتر تایرهای معدنی میشلن نسبت به دو رقیب خود می‌گوید: «نرم بودن تایرهای میشلن، استفاده از آنها با فشار باد کمتر، ساعت کارکرد بالاتر، طول عمر بیشتر و دیگر شاخصه‌های فنی مانند زمان کوتاه‌تر تعویض تایر خودرو باعث شده است ۴تا۶ درصداز هزینه‌های مصرف سوخت در معادن کاهش یابد و درنهایت با محاسبه هزینه فایده‌های استفاده از میشلن صاحب معدن به این نتیجه برسد استفاده از میشلن به‌میزان قابل‌توجهی هزینه‌های جاری معدن را کاهش می‌دهد و از آلودگی محیط‌زیست که شعار اصلی شرکت میشلن نیز کاهش آلودگی محیط‌زیست و مسئولیت در قبال نسل آینده است، به‌مقدار قابل‌توجهی می‌کاهد.
وی از اتفاق جدید در صنعت تایرهای معدنی در ایران یعنی «فروش تایر با ضمانت ساعت کارکرد» خبر می‌دهد که قراراست برای اولین‌بار در ایران توسط نماینده رسمی میشلن فرانسه ارائه شود و شرکت‌ها و صاحبان معادن براساس ساعت کارکرد تایرها نسبت به خرید آنها اقدام کنند و برنامه‌ریزی مناسبی برای هزینه و مزایای خرید تایر در مجموعه خود داشته باشند.
براساس این طرح طول عمر تایرهای میشلن در هر معدن پس از بررسی شرایط خاص آن توسط کارشناسان رسمی میشلن تعیین و درنهایت تایر با گارانتی ساعت‌کارکرد روی ماشین‌آلات نصب می‌شود.
حذف بازار خاکستری تایرهای معدنی توسط نیکران‌لاستیک
یکی از مشکلات موجود در بازار تایرهای معدنی بازار قاچاق و واردات غیررسمی این تایرها در زمان تحریم‌های بین‌المللی بود که باعث می‌شد تایرها به قیمتی بسیار بالاتر از بازارهای رسمی به فروش می‌رسید یا واردات تایرهای دست‌دوم و نامناسب برای استفاده در معادن ایران فروخته می‌شد و کسی مسئولیت خدمات پس از فروش آن را به‌عهده نمی‌گرفت.
اما درحال‌حاضر نیکران‌لاستیک با اخذ نمایندگی رسمی تایرهای میشلن، این دسته از تایرها را با قیمت اصلی و شرکتی وارد و توزیع می‌کند و علاوه‌بر آن خدمات مناسبی نیز به صاحبان معدن برای نگهداری و مشاوره خرید تایرها ارائه می‌دهد.
وی یکی دیگر از دستاوردهای ورود رسمی تایرهای معدنی به کشور را فراهم آمدن امکان بازدید مستقیم و مشاوره کارشناسان فرانسوی به معدن‌داران کشور می‌داند و می‌گوید: «انجام محاسبات ویژه برای خرید تایر مناسب مانند TKPH، آموزش برای نگهداری و استفاده مناسب از تایر و بازدیدهای دوره‌ای از تایرها توسط کارشناسان میشلن در ایران به شرکت‌های مالک ماشین‌های سنگین معدنی از جمله خدماتی است که ارائه می‌شود.»

منبع : اخبار خودرو
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک