به گزارش ایران پلاک - تا پایان ماه جاری (اکتبر)، کمپانی خودروسازی مرسدس بنز اعلام کرده است که تولید مرسدس بنز G۵۰۰ چهارچرخ محرک را متوقف خواهد کرد تا این خودرو با کوله باری از اعتبار و افتخار همچون تولید نسخه شش چرخ محرک ۶X۶ از روی آن، تا پایان ماه جاری بازنشسته شود. اگر هم به دنبال خرید یکی از نسخه‌های این خودرو هستید، می‌توانید با پرداخت ۲۳۱ هزار و ۶۹۳ یورو در آلمان و یا با پرداخت ۲۷۴ هزار و ۵۴۴ دلار در ایالات متحده آمریکا، صاحب یکی از مدل‌های این خودرو شوید.
توقف تولید این خودرو، امضا شدن گواهی مرگ مرسدس بنز G کلاس نخواهد بود، زیرا کمپانی خودروسازی مرسدس بنز در سال آینده میلادی قصد دارد نسل جدید مرسدس بنز G کلاس را معرفی کند که تاکنون تصاویر جاسوسی متعددی از این خودرو منتشر شده و این موضوع را تایید می‌کند.
این خودرو با ارتفاع تقریبا ۱ متری از سطح زمین، بر روی چهار عدد رینگ ۲۲ اینچی آلیاژی سوار شده است که نسبت به مدل‌های استاندارد خود، دارای ۲۹۹ میلی متر عرض بیشتر خواهد بود، هرچند اصل کاری این اتومبیل پیشرانه محرک آن است که در این زمینه شرکت خودروسازی مرسدس بنز از یک پیشرانه ۴ لیتری توربوشارژر هشت سیلندر در زیر کاپوت آن استفاده کرده است که می‌تواند حداکثر ۴۲۲ اسب بخار قدرت تولید کرده و در اختیار هرچهارچرخ اتومبیل قرار دهد تا مسیری نباشد که خودروی شاسی بلند آفرودی G۵۰۰ از عهده آن بر نیاید.
در پایان هم لازم به ذکر است که این خورو برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی و در جریان برگزاری نمایشگاه بین المللی ژنو رونمایی شد، اما برخلاف مرسدس بنز G کلاس شش چرخ محرک ۶X۶ که به تعداد بسیار محدود ساخته شده بود، برای این خودرو محدودیت خاصی در نظر گرفته نشده بود، اما باز هم خیلی‌ها با قیمت سرسام آوری که برای آن تعیین شده است، قادر به خرید آن نیستند. بویژه از حالا به بعد که دیگر تولید هم نخواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک