به گزارش ایران پلاک -مرسدس بنز مدل ۲۰۱۸ اس کلاس و میباخ را معرفی کرده است که شامل ۱۲ تا ۸ تیپ مختلف است و قیمت آن نیز نسبت به قبل کاهش پیدا کرده است.
مرسدس بنز اس کلاس ۳ سال است که به عنوان پر فروش ترین خودروی لوکس در رنج قیمتی بالای ۱۰۰ هزار دلار شناخته می شود و انتظار می رود که مدل سال ۲۰۱۸ نیز بتواند انتظارات بازار را برآورده کرده و بتواند به فروش خوبی دست پیدا کند.
چهره ی اس کلاس جدید البته نسبت به قبل تغییرات بسیار جزیی را به خود دیده است و با مدل های روز مرسدس بنز همخوانی پیدا کرده است. امکانات استاندارد این خودرو نیز نسبت به قبل بیشتر شده اند. تجهیزات استانداردی که در تمامی مدل های اس کلاس موجود هستند شامل مواردی چون: سیستم فرمان صوتی آنلاین، سیستم تهویه مطبوع خودکار ترموترونیک، سیستم تعلیق بادی ایرماتیک هوشمند، قابلیت تغییر حالت های رانندگی گیربکس و قابلیت همخوانی با تلفن های هوشمند از طریق اپل کارپلی و اندروید اتو است.
امکانات جدید نیز به این خودرو اضافه شده اند که یکی از آنها چراغ های هشومند چندگانه از نوع LED است که در ساختار آنها از ۸۴ عدد لامپ LED استفاده شده است. که همگی قابلیت کنترل داشته و می توانند به طور مجزا تنظیم شوند. برای نورپردازی داخلی خودرو نیز ۶۴ رنگ و ۱۰ نوع ترکیب رنگ مختلف در نظر گرفته شده است.
مدل پایه ی این خودرو یعنی S۳۵۰d که مجهز به موتور دیزلی است دارای امکاناتی مانند سیستم ورود و خروج بدون کلید، سقف پانوراما، سانروف برقی، تلویزیون دیجیتال، وکیوم درها، سیستم صوتی برومستر با ۱۳ بلندگو، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، هداپ و دوربین ۳۶۰ درجه است.
این مدل به یک موتور ۶ سیلندر ۳ لیتری خطی مجهز است که می تواند ۲۸۱ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل ۶ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن نیز تنها ۵.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
مدل بعدی مدل S۴۰۰ است که در دو مدل S۴۰۰d و S۴۰۰L عرضه خواهد شد. این مدل ها علاوه بر امکانات مدل پایه، به امکانات دیگری همانند رینگ های آلیاژی ۲۰ اینچی و سیستم صوتی تصویری مستقل عقب نیز مجهز هستند.
مدل S۴۰۰d به موتور دیزلی به قدرت ۳۳۵ اسب بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن متر مجهز است و می تواند در عرض ۵.۴ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.
مصرف سپخت این مدل نیز ۵.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
مدل ۴۵۰L اما یک خودروی بنزینی است که به موتور ۳ لیتری شش سیلندر توربو به قدرت ۳۶۲ اسب بخار مجهز است که گشتاور آن نیز به ۵۲۰ نیتن متر می رسد. شتاب صفر تا صد این مدل ۴.۸ ثانیه و مصرف ترکیبی آن نیز ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
مدل قدرتمند بعدی S۵۶۰ و S۵۶۰L هستند که علاوه بر امکانات قبلی به رینگ های ۲۰ اینچی و سیستم کنترل راحتی مجهز است که شش نوع وضعیت مختلف را برای راحتی و استایل اتاق خودرو می توان در آن انتخاب کرد. این سیستم شامل ماساژور و نورپردازی هوشمند داخلی نیز می شود.
مرسدس بنز در این مدل از موتور ۴ لیتری هشت سیلندر ساخت AMG استفاده می کند. این موتور توربو ۵۰۲ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. شتاب صفر تا صد کیلومتر اس کلاس با این موتور ۴.۷ ثانیه است و در هر صد کیلومتر نیز تنها ۸.۵ لیتر سوخت مصرف می کند.
مدل S۶۳ نیز به عنوان قوی ترین مدل این خودرو به موتور ۸ سیلندر ۶۰۰ اسب بخاری مجهز است که می تواند این سدان سنگین وزن را در ۴.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و مصرف ترکیبی آن نیز تنها ۹ لیتر است.
آخرین مدل هم میباخ S۶۵۰ است که امکانات آن تماما سفارشی بوده و در بین آنها سیستم صوتی برومستر با ۲۴ اسپیکر نیز به چشم می خورد. این خودرو در نسخه های چهار نفره و لیموزین نیز قابل سفارش است.
موتور مورد استفاده در این مدل ۶ لیتری ۱۲ سیلندر است و توانایی تولید ۶۲۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. شتاب این مدل ۴.۷ ثانیه و مصرف آن ۱۲.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
برای مدل های AMG پکیج بیزنس و سفارشی نیز عرضه می شوند. در حال حاضر امکان سفارش مدل ۲۰۱۸ قابل سفارش است. همچنین از سال آینده نیز مدل هیبریدی این خودرو وارد بازار خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک