به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، سری ۹ قرار است بر روی شاسی کشیده تر سری ۷ سوار شده و بدنه منحصر به فرد آن از کانسپت ویژن فیوچر لاکچری الهام گرفته است که در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه پکن در معرض دید عموم قرار گرفت.
در این خودرو طبیعتا راحتی سرنشینان عقب فاکتور مهمی محسوب میشود. سرنشینان عقب هر یک روی صندلی مجزا قرار گرفته و از سیستم ارتباط و سرگرمی مستقل برخوردار هستند و درب های عقب نیز به سمت عقب باز میشوند.
به گفته بی ام و پیشرانه ای که قرار است برای این خودرو انتخاب شود موتور ۶٫۶ لیتری V12 است که این موتور اکنون به عنوان قوی ترین پیشرانه در بی ام و M760Li ایکس درایو استفاده شده و ۴۴۰ کیلووات قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند. این موتور در M760Li با آرایش چهار چرخ متحرک و گیربکس ۸ دنده اتوماتیک عرضه میشود.
سری ۹ میتواند به پیشرانه هیبریدی نیز مجهز باشد که در این صورت احتمالا باید از نمونه تمام الکتریکی ۷۴۰e پرقدرت تر باشد. اتومبیل مذکور از قدرت ۲۴۰ کیلووات و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر برخوردار است که حاصل جمع موتور ۲ لیتری توربو به قدرت ۱۹۰ کیلووات و موتور الکتریکی به قدرت ۸۳ کیلووات میباشد که توسط گیربکس هشت دنده اتوماتیک به چرخ ها انتقال می یابد.
مانند نسل فعلی سری ۷، احتمالا سری ۹ نیز از بدنه ای متشکل از فولاد، آلومنیوم و فیبرکربن تولید خواهد شد. حتی این احتمال وجود دارد که برای افزایش نسبت قدرت به وزن در سری ۹ از میزان فیبرکربن بیشتری نیز استفاده گردد.
شایعات درباره این محصول آینده بی ام و تنها چند روز پس از انتشار خبر جانشینی سری ۶ توسط سری ۸ که برپایه سری ۷ تولید خواهد شد و همچنین رونمایی از اس یو وی کوپه X2 در نمایشگاه پاریس؛ قوت گرفت.
منبع : caradvice
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک